Ogłoszenia duszpasterskie 12.03.2017 r. – 2 Niedziela Wielkiego Postu

• Dziś jest druga niedziela Wielkiego Postu. Kościół na różne sposoby pragnie nam pomóc, abyśmy ten święty czas przeżyli z jak największym duchowym pożytkiem. Czyni to zwłaszcza przez głoszenie słowa Bożego i sprawowanie sakramentu pokuty i pojednania. Czyni to także przez organizowanie w tym czasie rekolekcji, dni skupienia czy specjalnych nabożeństw pokutnych. Przypominamy, że w naszym kościele w każdy piątek o godz. 17:00 i 19:00 razem z Chrystusem i Jego bolejącą Matką przemierzamy Drogę krzyżową, a w niedziele o godz. 17:00 rozpamiętujemy mękę Pana Jezusa podczas Gorzkich żali. Wszystkich parafian zachęcam do licznego udziału w tych nabożeństwach. Nie lekceważmy i nie odrzucajmy możliwości pogłębienia wiary i prawdziwego nawrócenia oraz ściślejszej wspólnoty z Panem Bogiem i bliźnimi.
  • Dzisiejsza niedziela nazywana jest niedzielą Ad Gentes. Naszymi modlitwami obejmujemy także głoszenie Ewangelii Chrystusowej na misjach i tych, którzy dobrą nowinę o zbawieniu niosą na krańce ziemi. Oni często na wzór Chrystusa cierpią prześladowania i płacą najwyższą cenę z własnego życia dla odkupienia innych braci. Ofiarami do puszek przed kościołem wspieramy misjonarzy i wszelkie dzieła misyjne. Niech to będzie wyraz naszej solidarności i wymierny udział w misji ewangelizacyjnej Kościoła.
  • Niech również wielkopostne rekolekcje, które rozpoczniemy w niedzielę za tydzień pomogą nam w podejmowaniu wysiłku przemiany życia i dobrego przygotowania się do przeżycia świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Szczegółowy program rekolekcji został umieszczony w gablotach przy wyjściu z kościoła i na stronie internetowej parafii.
  • Dzisiaj po Mszy św. o godz. 13:00 spotkanie Róż Żywego Różańca (również nowopowstałych róż różańcowych). Dzisiaj o 14:30 spotkanie w kościele ( próba ) przed Sakramentem Bierzmowania. Po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na Koronkę do Ran Chrystusa Pana i wspólny śpiew pieśni wielkopostnych, proszę zabrać ze sobą śpiewniki.
  • W najbliższy poniedziałek przypada 4. rocznica wyboru papieża Franciszka na stolicę Piotrowa. Powierzajmy go Bożej Opatrzności oraz opiece Matki Najświętszej w naszych osobistych modlitwach, aby bezpiecznie zdołał przeprowadzić Kościół przez burzliwe współczesne czasy.
  • Chociaż liturgiczna Uroczystość św. Józefa – Patrona naszego miasta, będzie w tym roku obchodzona 20 marca (przypadająca 19 marca niedziela Wielkiego Postu jest ważniejsza od innych uroczystości) to w niedzielę za tydzień będziemy gościć w naszej parafii ks. Arcybiskupa Henryka Hosera SAC, który podczas Mszy św. o godz. 13.00 udzieli sakramentu Bierzmowania grupie starszej młodzieży naszej parafii i pobłogosławi wybudowany ostatnio Dom św. Józefa z salami spotkań. Będziemy również w tym dniu obchodzić 12. rocznicę święceń biskupich Pasterza naszej diecezji. Na tę uroczystość serdecznie zapraszamy władze samorządowe, poczty sztandarowe, organizacje społeczne oraz wszystkich mieszkańców i sympatyków Józefowa.
  • Za tydzień Parafialna Grupa Charytatywna organizuje Niedzielę Chleba. Przy wyjściu z kościoła można będzie wziąć ze sobą do domu pobłogosławiony po Mszy św. chleb i dzielić się z nim w gronie domowników i przyjaciół. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na pomoc dla potrzebujących mieszkańców naszego miasta.
  • W ramach obchodów patronalnych naszego miasta, 19 marca po Mszy św. wieczornej, czyli ok. godz. 18.50 w naszym kościele odbędzie się koncert naszego parafianina Marcina Wargockiego, który prowadzi Scholę Dzieci Bożych śpiewających na niedzielnych Mszach św. o godz. 11.30. Koncert ten będzie promocją nowowydanej autorskiej płyty CD zatytułowanej „GPS na Niebo”. Serdecznie zapraszamy.
  • Wznawiamy nasze pielgrzymowanie po Polsce. Pierwsza pielgrzymka w sobotę 22 kwietnia do Gietrzwałdu z okazji 140 rocznicy objawień Matki Bożej w tym miejscu i do Olsztyna. W programie Msza święta w Gietrzwałdzie, zwiedzanie z miejscowym przewodnikiem, czas na modlitwę i obiad. W Olsztynie zwiedzanie Starego Miasta i Zamku, również z przewodnikiem. Serdecznie zapraszamy.
  • Ksiądz  Mirosław Mikulski organizuje w kwietniu pielgrzymkę do Włoch. Jest jeszcze kilka miejsc wolnych. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń lub u ks. Tomasza.
  • W niedzielę 26 marca po Mszy św. o godz. 13:00 zapraszamy osoby, które wyraziły chęć udziału w pielgrzymce jesienią m.in. do Lourdes i Barcelony.
  • W czasie rocznego rozliczenia podatku prosimy o przekazanie 1% na obóz letni dla dzieci i młodzieży Tygrysy. Kartki z nr KRS i celem szczegółowym przy wyjściu z kościoła.
  • Szkoła Strumienie zaprasza w sobotę (18.III.) o godz. 16:00 na konferencję poświęconą wychowaniu do wolności pt. Wolność – dana czy zadana? Więcej na plakatach.
  • Przy kościele ks. Pallotynów w Otwocku powstaje Środowisko Medyczne. Najbliższe spotkanie 17 marca (piątek) o godz. 19.15. Więcej na tablicy ogłoszeń.
  • W sklepiku można nabyć wielkanocne świece Caritas, z których całkowity dochód przeznaczony zostanie na działalność Caritas. Zapraszamy też po Oremus na kwiecień oraz najnowszy numer Głosu Ojca Pio.