Ogłoszenia duszpasterskie 12.01.2020 r. – Ur. Chrztu Pańskiego

  • Wspomnienie wydarzenia nad Jordanem, gdzie Pan Jezus przyjął chrzest, a także gdzie Bóg potwierdził, że jest On Jego Synem, kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tzw. okres zwykły – w ciągu roku. Jednak w naszej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem. Zapamiętajmy dziś słowa Boga Ojca o Jezusie: „To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie”.
  • Wspominając chrzest Pana Jezusa w Jordanie, myślimy także o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem naszego chrześcijańskiego życia, czyli naszej przyjaźni, komunii z Panem Bogiem. W tym sakramencie otrzymaliśmy godność przybranego dziecka Bożego i dar Bożej miłości. Zostaliśmy też włączeni do wspólnoty Kościoła. Przyjęcie chrztu jest dla nas jednocześnie wielkim zobowiązaniem. Musimy bowiem podążać drogą coraz większego upodabniania się do Chrystusa, to znaczy kochać Go coraz więcej i uczyć się od Niego, jak kochać bliźnich. W ramach obchodów 100 – lecia parafii, dzisiaj podczas wszystkich Mszy św. odnowimy przyrzeczenia chrzcielne.
  • Jeszcze dzisiaj o godz. 14.00 w Domu św. Józefa spotkanie opłatkowe Kół Żywego Różańca.

  • W piątek, 17 stycznia, obchodzimy Dzień Judaizmu. Spróbujmy tego dnia szczególnie sięgnąć po Pismo Święte, aby tam szukać wspólnych korzeni naszej wiary i uczyć się od Abrahama, jak bez reszty zaufać Panu Bogu.
  • W dniach od 18 do 25 stycznia w Kościele będzie trwał Tydzień Powszechnej Modlitw o Jedność Chrześcijan. „Powszechnej”, gdyż w tym samym czasie podejmują ją wszystkie Kościoły chrześcijańskie. Uczyńmy wszystko, co w naszej mocy, aby każdego dnia wypełniać polecenie Pana Jezusa, abyśmy byli jedno. Nasza osobista komunia z Panem Bogiem musi przekładać się na relacje z bliźnimi, zwłaszcza z braćmi w tej samej wierze. W to wielkie nawoływanie Kościoła do jedności włączmy także nasze osobiste modlitwy.
  • W niedzielę za tydzień po Mszy Świętej o godzinie 11:30 katecheza dla kandydatów do bierzmowania przygotowujących się I rok, natomiast spotkanie dla całej starszej grupy bierzmowanych odbędzie się w niedzielę 26 stycznia również po Mszy Świętej o godzinie 11:30.
  • W niedzielę za tydzień będziemy gościć w naszej parafii siostry Zmartwychwstanki z Mocarzewa, które prowadzą tam ośrodek wychowawczy, szkoły oraz przedszkole dla niepełnosprawnych intelektualnie dzieci. Opowiedzą o swojej pracy i budowie domu dla tych dzieci.
  • Od nowego roku zmienił się nieco układ codziennych Mszy św. Z racji bardzo niskiej frekwencji nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. Tak więc w dni powszednie Msze św. są odprawiane o 6.30, 8.30 i 18.00.
  • Trwają odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. Początek wizyty: pon.-pt. od g. 1600, w soboty od g. 1000. Oto program wizyty w najbliższym czasie:

13.01.    Poniedz. (3)        Długa, Krucza, Ślusarskiego (3),

14.01.    Wtorek (5)          Powstańców W-wy i Żytnia (5)

15.01.    Środa (5)              Świderska z blokami (3), Tadeusza (1), Brzozowa (1)

16.01.    Czwartek (5)       Jaskółcza, Papuzia (1), Jastrzębia (1) Owalna (1), Bema (2)

17.01.    Piątek (4)             3 Maja bloki 2, 2a, 2b, 2c, 2d  

18.01.    Sobota (4)            Sienkiewicza i Szeroka (4),

20.01.    Poniedz. (3)        Godebskiego, Baśniowa, Legendy, Przyjazna, Sezamkowa, Stokrotki, (3)

21.01.    wtorek (5)            Dworska (1), Kopernika bloki 15 i 11 (4)

22.01.    Środa (5)              Błękitna bloki 1a, 1b, i 2 (3), Polna bloki 19a i 19 b (2),

23.01.    Czwartek (6)       3 Maja bloki 98 i 98a (2), Polna bloki 42, 42b, 42c, i 44 (2), Piaskowa bloki 51, 51a (2)

24.01.    Piątek (5)             Piłsudskiego 10 bloki 1-6, bloki przy Wąskiej (4), Wawerska 17a, 17b, (1),

25.01. Sobota (4) (od godz. 10.00) Piaskowa blok 53 (1) oraz na indywidualne zaproszenie

 

W tym tygodniu patronują nam:

  • 17 I – św. Antoni, opat, żyjący na przełomie III i IV wieku, pustelnik, który do dziś znajduje naśladowców w praktykowaniu takiej drogi doskonałości chrześcijańskiej.