Ogłoszenia duszpasterskie 11.12.2016 r. – 3 Niedziela Adwentu

• Rozpoczynamy dzisiaj adwentowe Rekolekcje Parafialne, które prowadzi w tym roku ks. Roman Kot, diecezjalny opiekun Kół Żywego Różańca. W poniedziałek, wtorek i środę Msze św. z naukami o godz. 630 (Roraty), 830, 1100, 1700 (dla dzieci) 1800 i 2000. Program w coniedzielnym biuletynie i na stronie internetowej.
  • We wtorek na godz. 1100 zapraszamy do kościoła zwłaszcza chorych i starszych. Po godz. 1230 chcemy nawiedzić chorych, których nie można przywieźć do kościoła. Prosimy o zgłaszanie tych chorych w zakrystii. Wtorek jest dniem spowiedzi. Skorzystajmy przed Bożym Narodzeniem z okazji pojednania z Bogiem i ludźmi.
  • Podczas rekolekcji kancelaria będzie nieczynna. W sprawach najpilniejszych (np. pogrzeby) należy zgłaszać się do księdza w zakrystii.
  • Ofiary dzisiaj zbierane na tacę są przeznaczone na dokończenie budowy Domu św. Józefa.
  • Młodzież Oazowa po popołudniowych Mszach rekolekcyjnych (pon. – śr.) rozprowadzać będzie sianko. Dochód będzie przeznaczony na dofinansowanie wakacyjnych rekolekcji.
  • We wtorek, 13 grudnia, przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce (1981 r.). Pamiętajmy o tych, którzy w tym czasie cierpieli, a nawet oddali życie i polecajmy w naszych modlitwach obecnie rządzących, aby dzięki ich mądrości nasza Ojczyzna napełniała się pokojem i dostatkiem.
  • Od piątku, 16 grudnia, zachęcamy do odprawienia specjalnej nowenny do Dzieciątka Jezus, która zakończy się 24 grudnia. W ten sposób wyprośmy sobie czyste serce, głęboką wiarę i radość spotkania z Bogiem wcielonym. On jest już blisko!
  • Za tydzień w niedzielę Msza św. o 11:30 a po niej spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych. Podczas Mszy św. zostaną poświęcone medaliki.
  • Będzie to również Niedziela Chleba.
  • Zapraszamy wszystkich na Roraty – uroczyste Msze św. ku czci Najświętszej Maryi Panny odprawiane w naszym kościele codziennie o godz. 630 rano.
  • Harcerze ZHP ze szczepu w Józefowie będą, jak co roku, przekazywali Betlejemskie Światło Pokoju. W naszej parafii będzie to w niedzielę, 18 grudnia, na Mszach św. o godz. 1000 i 1130. Parafian prosimy o przyniesienie ze sobą świeczek lub lampionów do zabrania światła.
  • Stowarzyszenie Forum Chrześcijańskie oraz grupa charytatywna organizuje dzisiaj przed kościołem zbiórkę do puszek na zakup paczek świątecznych dla potrzebujących rodzin z Józefowa. Za tydzień zaś na ten cel odbędzie się kiermasz ozdób i stroików świątecznych, wykonanych przez dzieci i dorosłych mieszkańców naszego miasta.
  • W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia (26 grudnia), będziemy celebrować Jubileusze Małżeńskie. Podczas Mszy św. o godz. 1300 chcemy zorganizować uroczyste odnowienie przysięgi małżeńskiej. Parom, które w tym roku kalendarzowym obchodziły, bądź będą obchodzić jubileusz 60-lecia, 50-lecia i 25-lecia ślubu chcemy wręczyć okolicznościowe dyplomy, dlatego prosimy o zgłaszanie (w zakrystii lub w kancelarii) swojego udziału w tej uroczystości.
  • Stowarzyszenia Kultury Mazowsza wraz z Teatrem GROT zapraszają za tydzień (18 grudnia) po Mszy św. wieczornej do dolnego kościoła na PRZEDŚWIĄTECZNĄ PRZYSTAŃ MUZYKI – koncert, który w codziennym zabieganiu, pomoże na chwilę zatrzymać się, by oddać się refleksji i spojrzeć na przygotowania świąteczne w aspekcie duchowym. Podczas koncertu usłyszymy m.in. „Rorate Coeli” , „Modlitwę Okudżawy”, „Psalm o Gwieździe”, „Veni veni Emmanuel”, „Przekażmy sobie znak pokoju” i inne utwory związane tematycznie z Adwentem – czasem radosnego oczekiwania na Boże Narodzenie. Więcej na plakatach.
  • Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka i płonącej świecy Caritasu. Miejmy wrażliwe i otwarte serca. Wielu chciałoby usunąć z nich Pana Jezusa, a święta ograniczyć do rozrywki i stołu. Nie pozwólmy na to i swoją postawą ukazujmy prawdziwy sens tajemnicy Bożego wcielenia. Po Mszach św., w kaplicy bł. Ks. Jerzego ministranci rozprowadzają opłatki; można też je otrzymać w zakrystii lub w kancelarii. W sklepiku Wigilijne Świece Caritas.
  • Dzisiaj w józefowskim gimnazjum coroczny Jarmark Gwiazdobranie i Dawanie w godz. 1200 – 1900. Więcej informacji w gablocie.
  • Zarząd Towarzystwa Przyjaciół Józefowa zaprasza na pierwsze spotkanie Koła Diabetyków 14 grudnia o g. 1630 w Sali „Hydrofornia” (Kard. Wyszyńskiego 1).
  • Trwa doroczna Wizyta Duszpasterska. Początek wizyty: pon.-pt. od g. 1600, w soboty od g. 1000. W związku z tym kancelaria w grudniu i styczniu jest czynna od poniedziałku do piątku tylko przed południem w godz. 900-1045, a w sobotę tylko po południu w godz. 1600-1745.
  • Oto program wizyty duszpasterskiej w najbliższym czasie (w nawiasie podano ilu księży):

15.12.    Czwartek (4)     3 Maja (bez bloków) od Kopernika do Jarosławskiej, Zagajnikowa (4)

16.12.    Piątek (4)           Wawerska bez bloków (3), Kopernika (1)

17.12.    Sobota (4)           Sienkiewicza, Szeroka (4)

19.12.    Poniedz. (4)        Piaskowa bez bloków (4)

20.12.    Wtorek (4)         Zawiszy z blokami (4)

28.12.    Środa (2)            Puszkina, Samorządowa cała (2)

29.12.    Czwartek (2)     Nowa (2)

30.12.    Piątek (2)           Wawerska bloki 1, 1A, 1B, 17A, 17B, Werbeny (2)

W tym tygodniu patronują nam:

• 13 XII – św. Łucja, dziewica i męczennica, która oddała życie w obronie wiary około 304 roku w Syrakuzach na Sycylii, patronka ociemniałych (wspomnienie obowiązkowe);
  • 14 XII – św. Jan od Krzyża, prezbiter, karmelita, żyjący w latach 1542-1591, jeden z największych mistyków i teologów duchowości, doktor Kościoła (wspomnienie obowiązkowe).