Ogłoszenia duszpasterskie 11.11.2018 r. – 32 Niedziela Zwykła – NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

• Obchodzone dzisiaj Święto stulecia odzyskania niepodległości naszej Ojczyzny skłania nas do wyrażenia wielkiego dziękczynienia Panu Bogu za Jego opiekę nad Polską i jednocześnie do dalszej wytrwałej modlitwy za Ojczyznę. W ramach obchodów Święta Niepodległości zapraszamy dzisiaj o godz. 11.30 na Mszę św. za Ojczyznę, z udziałem pocztów sztandarowych, po niej przemarsz i odsłonięcie Pomnika Marszałka Piłsudskiego, ślubowania, złożenie kwiatów oraz inne wydarzenia przygotowane przez Samorząd Miejski. Więcej na tablicy ogłoszeń.
  • Tak jak ogłaszaliśmy dzisiaj przed kościołem po Mszach św. zbiórka do puszek na fundusz Pomoc Kościołowi w Potrzebie – w tym roku na Kościół prześladowany w Pakistanie. W ten sposób obchodząc nasz Dzień Niepodległości nie zapomnimy o naszych bliźnich w potrzebie.
  • Rodziców, którzy chcieliby włączyć się w dzieło modlitwy różańcowej w intencji dzieci i utworzyć nową różę różańcową zapraszamy po Mszy Świętej do ks. Mateusza do zakrystii.
  • W zakrystii kościoła można zapisać wypominki roczne.
  • Jutro kancelaria nieczynna.
  • Za tydzień Niedziela Chleba.
  • W niedzielę za tydzień po Mszy św. o godz. 11:30 spotkanie dla rodziców i dzieci pierwszokomunijnych.
  • Kinga i Arkadiusz Głogowscy oraz Głowna Biblioteka Lekarska zapraszają dzisiaj wystawę Ułańska Jesień oraz koncert jutro (12.11.) o godz. 12.00 w Willi Jeżewo w Józefowie, ul. Stefana Roweckiego „Grota” 8.
  • 8 listopada w parafia św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Otwocku – Świdrze rozpoczęły się spotkania na Seminarium Odnowy Wiary. Cykl cotygodniowych spotkań ma miejsce w czwartki po Mszy św. wieczornej o g. 18:00 w dolnej części Sanktuarium. Wszelkie informacje na plakatach i ulotkach – zapraszamy na te spotkania.
  • Nasz józefowski chór Schola Cantorum Maximilianum, wieloletnim wysiłkiem zebrał i utrwalił na płycie 23 utwory o tematyce patriotycznej. Płyta nosi tytuł „Umiłowana” i od dziś jest do nabycia w naszym sklepiku parafialnym. Płyta może pomóc nam w uroczystym świętowaniu rocznicy odzyskania niepodległości. „Umiłowana” może być też dobrym prezentem dla rodziny i przyjaciół oraz jest pewną forma wsparcia działalności zespołu. Honorowy patronat nad płytą objął nasz biskup ordynariusz Romuald Kamiński.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 12 XI – św. Jozafat (1580-1623), biskup połocki obrządku wschodniego, zamęczony za wierność unii z Rzymem.
  • 13 XI – święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (zm. 1003), pustelnicy, benedyktyni, pierwsi polscy męczennicy.
  • 17 XI – św. Elżbieta Węgierska (1207-1231), księżna, która zostawszy wdową, wyrzekła się bogactw i przyjęła regułę trzeciego zakonu franciszkańskiego, opiekunka ubogich.