Ogłoszenia duszpasterskie 11.10.2020 r. – 28 Niedziela Zwykła

 • W dzisiejszą niedzielę kolejny raz w naszym kraju obchodzimy Dzień Papieski. Dziś, a także w piątek, 16 października (liturgiczne wspomnienie Świętej Jadwigi Śląskiej) – w dzień powołania Świętego Jana Pawła II na Stolicę Piotrową – dziękujemy Bogu za wieloletnią posługę papieża Polaka, a jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze.
 • Dzisiaj swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Ojca Świętego Jana Pawła II. Głównym celem fundacji jest promowanie nauczania papieża Polaka i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury. Z tych środków m.in. fundowane są stypendia dla uzdolnionej, a pochodzącej z ubogich rodzin młodzieży. Polecam tę zbiórkę życzliwości Parafian.
 • W środę, 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy nauczycieli i wychowawców naszą życzliwością, a przede wszystkim gorącą modlitwą. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18.00 w intencji nauczycieli, wychowawców, katechetów i wszystkich pracowników oświaty z naszej parafii. Szczególnie będziemy ich polecać również podczas Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.
 • W nadchodzący czwartek, 15 października, w liturgiczne wspomnienie Świętej Teresy od Jezusa, obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Ma on nam przypominać, że często rodzice, którzy odprowadzili swoje dziecko do bram wieczności, nie zawsze oczekują jakiegoś specjalnego pocieszenia, ale potrzebują naszej modlitwy, która pomoże im przetrwać niezwykle trudny czas.
 • W najbliższy czwartek zapraszamy wszystkich chętnych ojców na spotkanie formacyjne o godzinie 20:30 w domu Św. Józefa. Warto się przyjrzeć swemu powołaniu do bycia ojcem.
 • W przyszłą niedzielę o godz. 18.00 bp Marek Solarczyk odprawi Mszę św. w intencji dzieci i młodzieży poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnym oraz w 12 rocznicę śmierci Grzegorza Zduńczyka, patrona Stowarzyszenia „Bezpieczna Młodość” im. Grzegorza. Po Mszy św. odbędzie się koncert charytatywny. Wystąpi zespół „Cisza Jak Ta”.

 • Ofiary zbierane na tacę za tydzień będą przeznaczone na Misje. Będzie to Światowy Dzień Misyjny.
 • Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Rozważając tajemnice z życia Jezusa i Maryi, w różańcowe dziesiątki wplatamy wszystkie nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, narodu, Kościoła. W ten sposób prosta modlitwa różańcowa pulsuje naszym życiem. Spróbujmy na nowo odkryć różaniec we wspólnocie parafialnej i w zaciszu domowego Kościoła. Na nabożeństwo październikowe gromadzimy się w naszym kościele codziennie o godz. 17.15. Wszystkich serdecznie zapraszamy.
 • W wielu miejscach w Polsce podejmowane są modlitwy w intencji życia dzieci nienarodzonych. Jedną z takich inicjatyw jest Nowenna za życie za przyczyną św. Jana Pawła II. Pragniemy włączyć się w to dzieło w dniach od 13 do 21 października, czyli w przeddzień liturgicznego wspomnienia Papieża Polaka, który przez całe swoje życie był orędownikiem świętości życia od poczęcia do naturalnej śmierci. W ramach modlitwy różańcowej, za wstawiennictwem św. Jana Pawła II, będziemy prosić o pełną ochronę dla osób nienarodzonych i poszanowanie życia wszystkich obywateli w naszej Ojczyźnie.
 • Jest to również czas porządkowania grobów. Mamy serdeczną prośbę, by śmieci odnosić do wystawionych pojemników. Nie wolno zostawiać gdziekolwiek i prosimy zwracać uwagę, tym którzy to robią. Wszyscy chcemy mieć porządek na cmentarzu.
 • Kolejny już raz przed 1 listopada informujemy, że w kartotece naszego cmentarza brak jest informacji o opiekunach wielu grobów. Przypominamy również, że raz na 20 lat trzeba wnieść opłatę za użytkowanie terenu cmentarza. Nie wszyscy mają tego świadomość, że wywiezienie jednego kontenera śmieci z cmentarza kosztuje prawie 900 zł! Zwróćmy uwagę, że o miejscu pochowania na naszym cmentarzu możemy dowiedzieć się odwiedzając naszą stronę internetową pod zakładką cmentarz. Tam też dowiemy się o opłatach za grób. Wszelkie sprawy cmentarne załatwiamy w kancelarii.

W tym tygodniu patronują nam:

 • 13 X – bł. Honorat Koźmiński (1829-1916), kapucyn, który powołał do życia wiele bezhabitowych zgromadzeń zakonnych, przeważnie żeńskich.
 • 15 X – św. Teresa od Jezusa (1515-1582), dziewica, zakonnica i doktor Kościoła, która zreformowała zakon karmelitański; była wielką mistyczką.
 • 16 X – św. Jadwiga Śląska (1174 lub 1179-1243), żona Henryka I Brodatego, księcia Wrocławia, która po jego śmierci wstąpiła do klasztoru cysterek w Trzebnicy, gdzie zasłynęła z pobożności i czynów miłosierdzia.
 • 17 X – św. Ignacy Antiocheński (†ok. 117), biskup i męczennik, uczeń św. Jana Ewangelisty i następca św. Piotra na stolicy biskupiej w Antiochii (Syria); w czasie prześladowań za cesarza Trajana został uwięziony i skazany na śmierć; jest jednym z pierwszych ojców Kościoła.