Ogłoszenia duszpasterskie 11.10.2015 r. – 28 Niedziela Zwykła

• Dzisiaj obchodzimy w naszej ojczyźnie XV Dzień Papieski, jako wyraz wdzięczności, łączności duchowej ze Świętym Papieżem Janem Pawłem II i promocji jego nauczania. Przed kościołami odbywa się zbiórka funduszy na stypendia dla zdolnej polskiej młodzieży z niezamożnych i ubogich rodzin. Każdy kto chciałby to dzieło wesprzeć, może złożyć swoją ofiarę do puszek przy wyjściu z kościoła.
  • Dzisiaj zapraszamy na godz.19:00 do kościoła na Godzinę Uwielbienia. Kontynuujemy w tym roku cykl spotkań modlitewnych, które będą odbywały się w każdą drugą Niedzielę miesiąca. Przed wystawionym Najświętszym Sakramentem będziemy wspólnie uwielbiać Pana Boga. Adoracja będzie trwała od godz.19:00 do 20:00.
  • We wtorek (13 dzień miesiąca) po Nabożeństwie Różańcowym o godz. 17.15 ostatnia w tym roku procesja fatimska wokół kościoła. Potem nieco opóźniona Msza św. wieczorna. W tym dniu rozpocznie się peregrynacja Figury Matki Bożej Fatimskiej w naszych domach jako nasze przygotowanie do obchodów 100 – lecia objawień Matki Bożej w Fatimie, które przypadną w 2017 r.
  • Za tydzień 18.10. w niedzielę Msza św. o 11:30 a po niej spotkanie dla Rodziców Dzieci, które przygotowują się do I Spowiedzi i I Komunii św.
  • Trwa Nowenna przed przypadającym 19 października liturgicznym wspomnieniem bł. Jerzego Popiełuszki. Jest ona zawsze połączona z nabożeństwami różańcowymi, które w naszym kościele są odprawiane codziennie o godz. 17.15.
  • W środę 14 października naszą pamięcią obejmujemy nauczycieli i wychowawców, którzy obchodzą swoje doroczne święto – Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy ich życzliwością i płynącą z serca gorącą modlitwą. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz.18.00 w intencji nauczycieli, wychowawców, katechetów i wszystkich pracowników oświaty z naszej Parafii.
  • W piątek 16. 10. O godz. 19:30 spotkanie dla wyjeżdżających na pielgrzymkę do Ziemi Świętej.
  • Zapraszamy na pielgrzymkę w Roku Miłosierdzia do Włoch. Wyjazd z parafii na 9 dni, od 30.04 do 08.05.2016 r. Szczegółowy program na ulotkach i stronie internetowej parafii. Zapisy i wpisowe u ks. Pawła
  • W niedzielę za tydzień Światowy Dzień Misyjny, rozpoczynający Tydzień Misyjny w Polsce. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na cele misyjne Kościoła. W przyszłą niedzielę będziemy też przeżywać dzień modlitw za pracowników służby zdrowia z racji przypadającego w dniu 18 października święta ich patrona – św. Łukasza, lekarza i ewangelisty.
  • Przypominamy, że tradycyjnie w ostatnią niedzielę października (25.10.) Stowarzyszenie Forum Chrześcijańskie będzie rozprowadzać znicze przed kościołem. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na obiady dla dzieci z naszych józefowskich szkół.
  • W najbliższy czwartek o godz. 18.30 odbędą się kolejne Rozmowy u Jezuitów w Europejskim Centrum Komunikacji i Kultury w Warszawie Falenicy, przy ul. Oleckiej 30. Temat: Miłość w Biblii. Więcej na tablicy ogłoszeń.
  • Miłośc w Biblii-zapowiedź. PDF