Ogłoszenia duszpasterskie 11.09.2016 r. – 24 Niedziela Zwykła

• Dzisiejsza liturgia Słowa przypomniała nam prawdę o nieskończonym miłosierdziu Boga. Pan Bóg przebacza nasze grzechy, kiedy widzi szczery żal i chęć poprawy i cieszy się z naszego nawrócenia. Pielęgnujmy w sobie pragnienie nieustannego przemieniania naszego życia i korzystajmy jak najczęściej z sakramentu pokuty i pojednania, w którym doświadczamy Bożego miłosierdzia. Codziennie przed i podczas Mszy Świętej kapłani służą posługą w konfesjonale.
  • Dzisiaj mija 15 lat od tragicznych zamachów terrorystycznych w Nowym Jorku. Pamiętajmy w naszych modlitwach o jakże licznych ofiarach zamachów terrorystycznych, które nieustannie niosą śmierć i zniszczenie.
  • Dzisiaj w naszej Ojczyźnie rozpoczyna się szósty Tydzień Wychowania, któremu w tym roku towarzyszyć będzie hasło Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia – „Miłosierni jak Ojciec”. Rozpoczynamy też kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców
  • Ofiary dzisiaj zbierane na tacę są przeznaczone na dokończenie budowy Domu św. Józefa, za tydzień zaś na Seminarium Duchowne naszej diecezji.
  • We wtorek, 13 września kolejny dzień fatimski. Zapraszamy do wspólnej modlitwy na godz. 18.00. Po Mszy św. Różaniec Fatimski i procesja.
  • W środę, 14 września przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego upamiętniające odnalezienie relikwii krzyża, na którym umarł i dokonał zbawienia świata nasz Pan Jezus Chrystus. W czasach, kiedy symbole naszej wiary są znieważane, miejmy odwagę przyznać się, że jesteśmy chrześcijanami przez pobożne czynienie tego znaku, gdy przechodzimy obok kościoła czy przez okazywanie szacunku przydrożnym kapliczkom i krzyżom. Zapraszamy w tym dniu na Msze Święte, które odprawimy o godz. 6.30, 7.00, 8.30 i 18.00.
  • W czwartek, 15 września Kościół w kalendarzu liturgicznym wspomina Matkę Bożą Bolesną. Msze Święte o zwykłej porze, do udziału w których serdecznie zachęcamy.

• Przyszła sobota to wspomnienie 77. rocznicy sowieckiej agresji na Polskę. Pamiętajmy w tym dniu w naszych modlitwach o pomordowanych na Wschodzie, o ofiarach Golgoty Wschodu.  Prośmy, by trudne i nierozwiązane dotąd kwestie wspólnych dziejów polsko-rosyjskich mogły doczekać się sprawiedliwego i zgodnego z historyczną prawdą rozstrzygnięcia.
  • W najbliższą niedzielę będziemy obchodzić Dzień Środków Społecznego Przekazu. Towarzyszyć nam będzie modlitwa w intencji dziennikarzy, reporterów i wszystkich pracujących w mediach, by stawali się przekazicielami prawdy i trwałych, nieprzemijających wartości.
  • W niedzielę 18 września po Mszy św. o godz. 13:00 spotkanie dla kandydatów rozpoczynających przygotowania do sakramentu bierzmowania oraz dla grupy starszej, która rozpoczęła spotkania rok temu.
  • Już w najbliższą niedzielę 18 września w godz. 9:00-14:00 odbędzie się też kolejny już 68. dzień krwiodawstwa. W specjalnym ambulansie na przy parafialnym parkingu krew będzie mógł oddać każdy, kto jest zdrowy, ukończył 18 i nie przekroczył 65 lat oraz nie będzie innych przeciwwskazań o czym na miejscu zdecyduje lekarz. Po raz kolejny powstanie także Kawiarenka Krwiodawcy. Osoby, które nie mogą same oddać krwi, ale chciałyby pomóc w inny sposób np. poprzez upieczenie ciasta proszone są o kontakt z organizatorami na adres mailowy kinga.krupa1@gmail.com lub pod nr tel. 506380574.
  • Zapraszamy do korzystania z bezpłatnych poradni przy naszej parafii: poradnia psychologiczna – wtorki od godz. 19.00, poradnia prawna – środy od godz. 19.00, poradnia rodzinna – czwartki od godz. 19.00.
  • Intencje mszalne na 2017 rok będą zapisywane od 19 września.
  • Osoby zapisane na autokarową pielgrzymkę śladami Henryka Sienkiewicza po Podlasiu proszone są o dokonanie opłaty. Wyjazd w sobotę 08 października o godz. 6:00.
  • Wielu pyta o pielgrzymkę do Krakowa i Łagiewnik. Jeśli zbierze się odpowiednia liczba chętnych to taki wyjazd pielgrzymkowy organizujemy 05 listopada. Zapisy w zakrystii i kancelarii.
  • Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Przychodnia Miejska w Józefowie, ul. M. C. Skłodowskiej 5/7 zaprasza mieszkańców Józefowa, którzy ukończyli 40 rok życia na bezpłatne badania kardiologiczne oraz mieszkańców, którzy ukończyli 50 rok życia na bezpłatne badania okulistyczne i szczepienia przeciwko grypie.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 13 IX – św. Jan Chryzostom, gorliwy pasterz i wspaniały kaznodzieja; barwne językowo kazania przyniosły mu popularność; nadano mu przydomek „Złotousty”;
  • 16 IX – święci męczennicy: papież Korneliusz i biskup Cyprian, nieugięci obrońcy chrześcijańskiej wiary; złożyli swoje życie w ofierze podczas cesarskich prześladowań w połowie III w.