Ogłoszenia duszpasterskie 11.08.2019 r. – 19 Niedziela Zwykła

 • Gotowość na przyjście Pana, o której mówi dzisiejsza Ewangelia, nie może napawać nas lękiem i niepokojem. Najlepszym jej znakiem jest pełne entuzjazmu zaangażowania w życie Kościoła oraz stan łaski uświęcającej. Wykorzystajmy czas wakacyjnego odpoczynku także na budowanie głębokiej więzi z Chrystusem i Jego Kościołem.
 • Sierpniowy miesiąc, naznaczony licznymi pielgrzymami do maryjnych sanktuariów, zwłaszcza na Jasną Górę osiąga swój punkt kulminacyjny w zbliżających się uroczystościach Wniebowzięcia NMP oraz Matki Bożej Częstochowskiej. Już dziś zaplanujmy dobre przeżycie tych dni.
 • We wtorek przypada 13. dzień miesiąca, a więc po wieczornej Mszy św. Nabożeństwo Fatimskie i procesja.
 • W czwartek będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to święto nakazane i dlatego Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym. Tradycyjnie podczas każdej Mszy Świętej pobłogosławimy wieńce z ziół i kwiatów, symbolizujące duchowe piękno Maryi i bogactwo łask, którymi obdarzył Ją Bóg. W tym dniu także wspominamy rocznicę bitwy warszawskiej 1920 roku – „Cudu nad Wisłą” – i modlimy się za polskich żołnierzy w dniu ich święta.
 • 15 sierpnia będziemy gościć ks. Edwarda Hodurka działający w fundacji SOS Obrony poczętego Życia. Będzie głosił Słowo Boże i zbierał ofiary na potrzeby fundacji.
  • Osoby, które zgłosiły się na pielgrzymkę rowerową do Lichenia, proszone są, aby wszystkie pojawiły się na ostatnie spotkaniu organizacyjnym, które odbędzie się w piątek 16 sierpnia po Mszy św. o godz. 18.00.
  • W przygotowaniu jest wydawnictwo historyczne na 100 lecie parafii. Nie mamy niestety żadnego zdjęcia z czasów rozbudowy kościoła (przełom lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych). Mamy serdeczną prośbę o wypożyczenie takich zdjęć, jeśli znajdują się w rodzinnych zbiorach. Mogą też być zeskanowane. Prosimy zgłaszać taką możliwość w zakrystii lub kancelarii.
  • Odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym gościom życzymy radość i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół.

   

  W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 14 VIII – św. Maksymilian Maria Kolbe (1894-1941), polski franciszkanin, apostoł Niepokalanej, męczennik w Auschwitz,
  • 15 VIII – Najświętsza Maryja Panna w tajemnicy Jej wniebowzięcia,
  • 17 VIII – św. Jacek (ok. 1200-1258), jeden z pierwszych polskich dominikanów, misjonarz na Rusi.