Ogłoszenia duszpasterskie 11.06.2023 r. – X Niedziela Zwykła

• Gościmy dziś siostry Dominikanki – misjonarki z Boliwii. Będą opowiadać o życiu i posługiwaniu w tym dalekim kraju. Po Mszach Świętych, przed kościołem, będzie można wesprzeć ich posługę ofiarą złożoną do puszki.
  • Spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania – dziś po Mszy Świętej o godz. 11.30.
  • W oktawie Bożego Ciała, do 15 czerwca, spotykamy się codziennie w kościele o godz. 18.00 na Mszy Świętej, Nieszporach i procesji eucharystycznej (z wyjątkiem dzisiejszej niedzieli, gdy procesja odbędzie się po Mszy Świętej o godz. 13.00). Serdecznie zapraszamy dzieci i rodziców, aby przez codzienne procesje w oktawie Bożego Ciała przynajmniej w Polsce podtrzymać wielowiekową tradycję Kościoła.

• Spotkanie Apostolatu Złotej Róży, grupy modlitewnej i pokutującej w intencji kapłanów odbędzie się w poniedziałek 12 czerwca po Mszy Świętej wieczornej i nabożeństwie. Spotkanie w starej salce na plebanii.
  • We wtorek 13 czerwca procesja eucharystyczna będzie połączona z nabożeństwem fatimskim.
  • W czwartek, w ostatni dzień oktawy uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, po Mszy Świętej wieczornej o godz. 18.00 i następującej po niej procesji – błogosławieństwo wianków.
  • W piątek 16 czerwca przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Msze Święte tego dnia o godzinie 6.30, 8.30 i 18.00. Z racji na uroczystość w tym dniu można spożywać pokarmy mięsne.
  • Już niedługo rozpoczniemy okres wakacji i naszych letnich wyjazdów, kiedy bardzo często będziemy korzystać z samochodu, dlatego za tydzień, po Mszach Świętych, pragniemy poświęcić samochody i motocykle. Będzie też wtedy można otrzymać plakietkę z modlitwą kierowcy. Już dziś dziękujemy za ofiary składane przy tej okazji, które będą wsparciem naszych działań duszpasterskich.
  • Przypominamy, że w Domu Świętego Józefa działa nasza kawiarenka parafialna. Zapraszamy w niedziele po Mszach Świętych o godz. 10.00 i 11.30. W tym tygodniu otrzymaliśmy nowoczesny ekspres do kawy oraz zamrażarkę na lody, za które serdecznie dziękujemy ofiarodawcom. Jeśli ktoś chciałby pomóc lub wesprzeć naszą nową inicjatywę prosimy o kontakt z ks. Maciejem.