Ogłoszenia duszpasterskie 11.06.2020 r. – Ur. Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej

  • Dzisiaj obchodzimy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Dziękujemy Bogu za dar Eucharystii, prosimy Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny i naszego narodu. W związku z obowiązującymi wciąż ograniczeniami, w tym roku nie będzie Procesji ulicami miasta. Jednak przed południem po Mszach św. o godz. 7.00, 8,30, 10.00 i 11.30 będzie wystawienie Najśw. Sakramentu, liturgia jak przy kolejnym ołtarzu Bożego Ciała i procesja wewnątrz świątyni. Każdy będzie mógł, pozostając na swoim miejscu, czy to wewnątrz kościoła czy na zewnątrz, bezpiecznie uczestniczyć w procesji. Również pomiędzy mszami będzie możliwość adoracji prywatnej Najśw. Sakramentu. Ponieważ nie wyruszamy z procesją w miasto, w tym roku będzie również odprawiona Msza św. o godz. 13.00 za parafian.
  • W Oktawie Bożego Ciała, 12 – 18 czerwca, Msza św. wieczorna o godz. 18.00 będzie połączona z Nieszporami o Najśw. Sakramencie i nabożeństwem czerwcowym. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału.
  • W najbliższą niedzielę (15.06.) o godz. 13.00 neoprezbiter ks. Olgierd Filipowicz, który w ostatnich czasie odbywał praktykę duszpasterską w naszej parafii, odprawi Mszę św. prymicyjną. Serdecznie zapraszamy.