Ogłoszenia duszpasterskie 11.05.2014 r. – IV Niedziela Wielkanocna

• Dzisiejsza, 4. niedziela Wielkanocy, jest tradycyjnie nazywana Niedzielą Dobrego Pasterza i jest to również dzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Nie bójmy się modlić o powołania do życia konsekrowanego, gdyż każda osoba poświęcona Bogu to wielki dar nie tylko dla rodziny, ale także dla wspólnoty parafialnej, z której dana osoba się wywodzi, i wreszcie dla całego Kościoła.
  • W tej intencji w tym miesiącu możemy się modlić również podczas nabożeństw majowych, które są odprawiane w naszym kościele codziennie po Mszy św. wieczornej, a w niedziele o godz.17.30.
  • Dzisiaj o godz.12:30 spotkanie  Róży różańcowej Dzieci w salce na plebani, a o godz.19:00 Godzina Uwielbienia.
  • We wtorek, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską. Różaniec Fatimski z procesją po Mszy św. o godz. 1800.
  • We środę (14 maja) o godz. 19.00 spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
  • W tym tygodniu w środę, 14 maja, w liturgii czcimy świętego Macieja Apostoła, zaś w piątek, 16 maja, przypada święto kolejnego patrona Polski, świętego Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika. Niech ten święty Patron będzie dla nas wzorem bezkompromisowości wiary i przywiązania do Zbawiciela, a zarazem orędownikiem w trudnym budowaniu ładu i jedności w naszej Ojczyźnie i we wspólnocie narodów. Z racji tej uroczystości w najbliższy piątek nie obowiązuje nas post.
  • Z okazji 100 – lecia Ruchu Szensztackiego Ojcowie Szensztaccy zapraszają w niedzielę 18 maja o godz. 19.00 na uroczystą Mszę św. w Sanktuarium MB Trzykroć Przedziwnej w Józefowie przy ul. Nowowiejskiej 12. Jest możliwość dołączenia do pielgrzymki odpoczywającej przy naszym kościele w tym dniu ok. godz. 16.30 i pójścia pieszo do Sanktuarium lub pójścia w tej pielgrzymce od początku – wyrusza ona w niedzielę 18 maja o godz. 15.30 z Sanktuarium w Otwocku (ul. B. Czecha 9).
  • Taca w niedzielę za tydzień będzie przeznaczona na nasze Seminarium Duchowne.
  • Jesteśmy zaproszeni na sobotę 24 maja do Loretto nad Bugiem. Odbędzie się w tym dniu II Pielgrzymka Żywego Różańca i czytelników miesięcznika „Różaniec”. Nie tylko członków Żywego Różańca, ale też wszystkich zachęcamy do wyjazdu autokarem. Koszt 20 zł. Ponieważ będzie to wyjazd połączony z innymi parafiami dekanatu trzeba zgłosić swój udział jak najszybciej – nawet dzisiaj w zakrystii lub kancelarii.
  • Organizujemy obóz dla dzieci i młodzieży „Tygrysy”, zaraz na początku wakacji. Zainteresowanych prosimy o zgłaszanie się do księdza Tomasza. Spotkanie informacyjne odbędzie się 25 maja o godz. 1400 w salce na plebanii.
  • 31 maja jest wyjazd do sanktuariów diecezji ełckiej. Osoby, które zadeklarowały chęć wyjazdu proszone są o potwierdzenie i dokonanie wpłat. Koszt 65 zł.
  • Przyjmujemy zapisy na dziękczynną pielgrzymkę za kanonizację św. Jana Pawła II do Włoch. Termin we wrześniu. Bliższe informacje na stronie internetowej parafii.
  • Stowarzyszenie „Bezpieczna Młodość” im. „Grzegorza” zaprasza w najbliższą sobotę (17 maja) o godz. 18.00 na Mszę św. w intencji dzieci z powiatu otwockiego poszkodowanych w wypadkach oraz patrona Stowarzyszenia „Bezpieczna Młodość” Grzegorza Zduńczyka. Po Mszy św. ok. godz. 19:00 odbędzie się uroczysty Koncert Charytatywny „Życia i Nadziei” na rzecz dzieci z powiatu otwockiego poszkodowanych w wypadkach. Koncert organizowany jest z okazji piątej rocznicy powstania Stowarzyszenia Bezpieczna Młodość im. „Grzegorza” w Józefowie. W koncercie udział wezmą artyści scen polskich m.in. Magdalena Cwen Hanuszkiewicz. W programie usłyszymy fragmenty poematu Juliana Tuwima „Kwiaty Polskie” ilustrowane utworami poezji śpiewanej.
  • I jeszcze proszono nas ogłosić:
  • Burmistrz Miasta Józefów i MOK i Redakcja pisma samorządowego „Józefów nad Świdrem” zapraszają dzisiaj w godz. 10 – 14 na Piknik Rodzinny i Kiermasz Ogrodniczy „Ukwiecamy Nasze Miasto”. Na placu przed Urzędem Miasta będą ogrodnicy, atrakcyjne rośliny i porady. W ogrodzie Domu Nauki i Sztuki (naprzeciwko Urzędu) czekają liczne atrakcje dla dzieci. Nasz burmistrz uprzejmie też zaprasza na nowozorganizowane targowisko przy ul. Kard. Wyszyńskiego 1. na parkingu przed Urzędem Miasta. Targowisko czynne będzie w soboty począwszy od 17 maja 2014 r. w godz. 8.00 – 13.00.
  • W dniu 13.05.2014 roku (wtorek) od godz. 14.00 w Przychodni Miejskiej w Józefowie przy ul. Skłodowskiej 5/7 odbędą się badania USG DOPLER przepływów szyjnych i kończyn dolnych: tętniczych i żylnych oraz USG tarczycy. Badania są odpłatne. Cena jednego badania to 55 zł. Badania przeprowadza Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Poznań – Chyby.