Ogłoszenia duszpasterskie 11.04.2021 r. – Święto Miłosierdzia Bożego

  • Druga niedziela Wielkanocy jest obchodzona jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. Pan Jezus dał grzesznikom święto Miłosierdzia jako ostatnią deskę ratunku. Doświadczamy nieustannie miłosierdzia Bożego, dlatego możemy uczyć się być miłosiernymi dla braci i sióstr. Ojciec Święty Jan Paweł II zachęcał nas tymi słowami: „Trzeba tę iskrę Bożej łaski rozniecać. Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia […]. Bądźcie świadkami miłosierdzia!” (Kraków-Łagiewniki, 17.08.2002)
  • Niedziela Bożego Miłosierdzia dopełnia obchodów oktawy Wielkanocy. Dzisiaj i przez cały tydzień otaczamy szczególną modlitwą tych, którzy na co dzień zajmują się działalnością charytatywną w naszej parafii. Również wspieramy dzieła prowadzone przez Caritas naszej Diecezji – na ten cel są przeznaczone ofiary zbierane dzisiaj na tacę. Zachęcamy także do podjęcia dzieł miłosierdzia w swoim najbliższym otoczeniu. Niedziela ta rozpoczyna również Tydzień Miłosierdzia
  • Uroczyste nabożeństwo na zakończenie nowenny do Bożego Miłosierdzia, którą rozpoczęliśmy w Wielki Piątek, odbędzie się w naszym kościele dzisiaj o godz. 1500 – w Godzinie Bożego Miłosierdzia. Serdecznie zapraszamy do udziału, również te osoby, które nie brały udziały w nowennie. Dziś za odmówienie koronki do Miłosierdzia Bożego możemy także uzyskać odpust zupełny na zwykłych warunkach. Są nimi: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do grzechu choćby powszedniego, przystąpienie do Komunii św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Odpust ten możemy ofiarować za siebie lub też za kogoś ze zmarłych.

  • W środę 14 kwietnia będziemy obchodzili święto Chrztu Polski, ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej w 2019 r. Odnosi się ono do przyjęcia chrztu (1055 lat temu), a tym samym wiary w Boga Trójjedynego, przez księcia Mieszka I i jego dwór, co miało ogromne znaczenie dla procesu tworzenia się naszej państwowości.
  • Przed laty dotknęła nas tragedia katastrofy w Smoleńsku. Na katyńskiej ziemi, która nosi w sobie ofiarę z życia kwiatu polskiej inteligencji lat międzywojennych, została złożona ofiara przez tych, dla których Bóg, honor i ojczyzna były najwyższymi wartościami. Pamiętajmy o ofiarach Katynia i Smoleńska w naszych modlitwach.
  • Stowarzyszenie Forum Chrześcijańskie składa serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy wsparli akcję zakupu i rozwożenia paczek świątecznych dla potrzebujących rodzin z Józefowa. Udało się obdarować 145 rodzin paczkami żywnościowymi.
  • Jednocześnie po raz kolejny zwracamy się z prośbą o pomoc w zbiórce wody dla szpitalnych oddziałów covidowych naszego regionu. Chorych z każdym dniem przybywa więc potrzeba jest ogromna. Potrzebna woda niegazowana w każdej ilości. Zbiórka w naszej parafii tradycyjnie na parkingu przy Domu św. Józefa w najbliższy wtorek 13 kwietnia w godz. 17.00-19.00. Z góry serdecznie dziękujemy!
  • Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.