Ogłoszenia duszpasterskie 11.03.2018 r. – 4 Niedziela Wielkiego Postu

 • Dzisiejsza, już czwarta niedziela Wielkiego Postu różni się nieco od pozostałych. W tradycji Kościoła nazywamy ją niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. Widzimy to nawet w zmianie postnego fioletu na różowy kolor szat liturgicznych. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku.
 • W Wielkim Poście gromadzimy się na nabożeństwach pasyjnych: Droga Krzyżowa w piątki o godz. 17:00 i 19:00, a w niedziele o godz. 17:00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i procesją.
 • We wtorek, 13 marca przypadnie 5. rocznica wyboru papieża Franciszka. Otoczmy w tym dniu Ojca Świętego i wszystkie jego dzieła naszymi serdecznymi modlitwami.
 • Za tydzień Msza święta o 11:30, a po niej spotkanie dla rodziców i dzieci Pierwszokomunijnych.
 • Próby przed sakramentem bierzmowania: w najbliższy piątek po ostatniej drodze krzyżowej oraz w sobotę o godz. 9:00.
 • Dzisiaj Stowarzyszenie Forum Chrześcijańskie i Parafialny Zespół Caritas, jak co roku przed świętami, organizują zbiórkę do puszek, a w Niedzielę Palmową (25.03.) kiermasz palm i ozdób świątecznych. Celem tych akcji jest zebranie funduszy na przygotowanie paczek świątecznych dla potrzebujących.
 • Za tydzień przed naszym kościołem odbędzie się kwesta organizowana przez opiekującego się nieuleczalnie chorymi na raka Otwockie Towarzystwo Opieki Paliatywnej w ramach ogólnopolskiej akcji „Pola Nadziei”. Każdy ofiarodawca otrzyma żonkilową pamiątkę.
 • Również za tydzień Niedziela Chleba.
 • Zbliża się Uroczystość św. Józefa – patrona naszego miasta. Od 10 marca trwa Nowenna przed tą Uroczystością. Odprawiamy ją codziennie po Mszy św. wieczornej. 19 marca w święto św. Józefa Mszę św. o godz. 18.00 w koncelebrze józefowskich proboszczów odprawi Ordynariusz Warszawsko-Praski bp Romuald Kamiński. Udzieli również sakramentu Bierzmowania. Już teraz zapraszamy na ten poniedziałkowy wieczór.
 • W ramach obchodów Patrona naszego miasta Towarzystwo Przyjaciół Józefowa zaprasza na spotkanie oraz uroczysty koncert pt. Sentymentalna podróż do Józefowa, który odbędzie się w sobotę 17 marca o godz. 17:00 w Szkole Podstawowej nr 3 (dawniej Gimnazjum) przy ul. Leśnej 39.
 • Przygotowujemy Grób Pański i zapraszamy osoby chętne do pomocy na spotkanie w najbliższy wtorek (13 marca) po Mszy św. wieczornej. Potrzebujemy szczególnie, aby ktoś zajął się oświetleniem, wykonaniem stabilnej konstrukcji drewnianej lub metalowej, ale również wszystkich chętnych zapraszamy na to wtorkowe spotkanie.
 • Wciąż, również na naszym terenie działają oszuści, którzy wyłudzają pieniądze m.in. „na wnuczka” lub „na policjanta”. Komendant Powiatowy Policji w Otwocku ostrzega i zachęca do zapoznania się z plakatami na tablicy ogłoszeń.
 • Jak co roku w ramach rozliczenia podatkowego można odpisać 1% na cel użytku publicznego. Prosimy o przekazanie na pomoc w organizowaniu letnich obozów dla dzieci i młodzieży z krajów dawnego bloku wschodniego, również z naszej Parafii, co roku takie wyjazdy są organizowane. W opisie należy zaznaczyć: nr KRS 0000026243 ks. Połomski Obóz Tygrysy.
 • Wznawiamy nasze pielgrzymowanie po sanktuariach i ciekawych miejscach w Polsce. Pierwszy taki wyjazd 21 kwietnia: Święty Krzyż, Kielce, Opatów i Wąchock. Przyjmujemy zapisy.