Ogłoszenia duszpasterskie 11.02.2024 r. – 6 Niedziela Zwykła

 • W tę ostatnią karnawałową niedzielę słyszymy w Ewangelii o uzdrowieniu trędowatego. Padają tam znamienne słowa „Jeśli zechcesz…”. Bóg zawsze pragnie naszego dobra, pragnie nam udzielać swoich dobrodziejstw. A my ze swojej strony podejmijmy trud otwarcia się na Jego łaskę, może podejmijmy pewne zobowiązania z racji na rozpoczynającego się w środę okresu Wielkiego Postu, a dzisiaj rozpoczynający się 57. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu…
 • Gościmy dzisiaj w naszej parafii ks. Justyna Ziembińskiego, który głosi Słowo Boże i zbiera ofiary na tacę na budowę kościoła w Warszawie – Kobiałce.
 • Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Parafialne obchody dnia chorych z Mszą Świętą, podczas której udzielimy sakramentu chorych, zorganizujemy w czasie parafialnych rekolekcji wielkopostnych, które rozpoczniemy 3 marca.
 • Dzieci I Komunijne i ich rodziców zapraszamy dzisiaj na spotkanie formacyjne po Mszy Świętej o 11.30 do dolnego kościoła.
 • W najbliższą środę przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca czterdziestodniowy okres przygotowania paschalnego – okres Wielkiego Postu. Msze Święte z posypaniem na znak pokuty naszych głów popiołem odprawimy o godz. 6.30, 8.30, 11.00, 17.00, 18.00 i 20.00. Ofiary na tacę w Środę Popielcową są przeznaczona na cele charytatywne Kościoła.

 • Środa Popielcowa to dzień postu ścisłego zobowiązującego wiernych między 18. a 60. rokiem życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, do jednorazowego posiłku do syta oraz dwóch skromnych posiłków w ciągu dnia. Osoby starsze i nieco młodsze (które ukończyły 14 lat) są zobowiązane tego dnia do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Ponadto do postu ścisłego jesteśmy zobowiązani również w Wielki Piątek. Przypominamy także, że we wszystkie piątki roku obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 • Pamiętajmy, że rozpoczynający się okres wielkopostny to tak zwany „czas zakazany”, okres pokutny w Kościele. Powstrzymajmy się więc od hucznych zabaw, wesel i dyskotek.
 • Zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych: Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i procesją wewnątrz kościoła w niedziele o godz. 17.00, zaś Droga Krzyżowa w piątki o godz. 9.00, 17.00 i 19.00. Po Drodze Krzyżowej w piątki o godz. 17.00 i 19.00 można będzie przyjąć Komunię św.
 • Spotkanie dla obu grup kandydatów do sakramentu bierzmowania odbędzie się w sobotę 17 lutego o godz. 15.00 w auli teatralnej Szkoły „Strumienie” w Józefowie. Będzie to spotkanie z zespołem ewangelizacyjnym w ramach wydarzenia „Qulturalne Bierzmowanie”. Na koniec kandydaci będą mogli odebrać od ks. Macieja nowe indeksy.
 • Za tydzień po Mszy św. o 11.30 ks. Maciej zaprasza starszą grupę, która przygotowuje się już drugi rok do bierzmowania na spotkanie informacyjne. Podane zostaną szczegóły odnośnie bierzmowania, które już niebawem, bo 19 marca.
 • Dorośli, którzy nie przystępowali jeszcze do tego sakramentu, a chcieliby indywidulanie przygotować się do niego, proszeni są o bezpośredni kontakt z ks. Maciejem.
 • Zakończyliśmy doroczną Wizytę Duszpasterską. Rodzinom, które odwiedziliśmy dziękujemy za życzliwość i serdeczne przyjęcie, a także za ofiary złożone z tej okazji, a przeznaczone na Kaplicę Adoracji Najświętszego Sakramentu. Powstają pierwsze, wstępne projekty. To duże i ważne przedsięwzięcie, więc przed nami sporo pracy i czasu na wykonanie. Od jutra zmienia się też czas pracy kancelarii. Kancelaria parafialna będzie czynna codziennie rano w godz. 9.00 – 10.30 zaś po południu czynna tylko we wtorki i czwartki w godz. 16.00 – 17.30.
 • Dziś Światowy Dzień Chorych i z tej okazji nasi ministranci rozprowadzają modlitewniki przygotowane z myślą o osobach chorych i ich rodzinach. Nieraz szukamy wskazówek jak wesprzeć osoby cierpiące, jak przygotować się do sakramentu chorych lub po prostu potrzebujemy odpowiednich słów modlitwy. Modlitewnik ten może więc być dla nas taką właśnie pomocą.
 • W najbliższą sobotę w MOK-u promocja czwartej płyty naszego parafianina Marcina Wargockiego. Więcej można przeczytać w tygodnikach Gość Niedzielnym i Idziemy.
 • Solenizantów i jubilatów zapewniamy o naszej modlitwie i życzliwości. Zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

W środę, 14 lutego – św. św. Cyryl i Metody, Apostołowie Słowian, których również śmiało możemy traktować jako ojców tamtejszej kultury i piśmiennictwa.

Również w środę, 14 lutego – św. Walenty, patron zakochanych