Ogłoszenia duszpasterskie 11.02.2018 r. – 6 Niedziela Zwykła

 • Chrystus, który oczyścił trędowatego i przywrócił mu nie tylko zdrowie, ale też godność dziecka Bożego, pragnie każdego z nas oczyszczać z trądu naszych grzechów. Trzeba tylko przyjść do Niego i o to poprosić.
 • Dzisiaj, w Światowy Dzień Chorego, naszymi modlitwami otaczamy chorych i cierpiących. Zachęcamy do korzystania z daru, jakim w Kościele jest sakrament namaszczenia chorych. Jest to sakrament uzdrawiający: umacnia w słabości, a w przypadku osób, które nie mogą już skorzystać z sakramentu pokuty, także gładzi grzechy, jeżeli chory miał w sercu pragnienie pojednania się z Panem Bogiem. Pamiętajmy, aby w przypadku ciężkiej choroby bliskiej osoby nie zwlekać z zatroszczeniem się o udzielenie jej tego sakramentu.
 • Dobrze się składa, że właśnie dzisiaj kolejny Dzień Krwiodawstwa. Serdecznie zachęcamy do ofiarowania chorym prawdziwego daru serca – własnej krwi.
 • Dzisiaj po Mszy świętej o 11:30 spotkanie dla starszej młodzieży przed sakramentem bierzmowania.
 • Dzisiaj Kościół w Polsce rozpoczyna Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Problem alkoholizmu dotyka wielu milionów naszych rodaków. Zachęcamy do modlitwy i podjęcia dzieł miłosierdzia celem wspierania osób pragnących wyzwolenia się z nałogu.
 • W środę przypada Popielec i rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Msze Święte z posypaniem naszych głów popiołem na znak pokuty odprawimy o godz. 630, 830, 1100, 1700, 1800 i 2000. Piętnaście minut przed Mszą Świętą wieczorną o godz. 1800 – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po Mszy św. co środowa Adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 2000. Ofiary na tacę w Środę Popielcową są przeznaczona na cele charytatywne Kościoła.
 • Wielki Post – czas pokuty, postu, wyrzeczeń i modlitwy – ma służyć naszemu nawróceniu, ma przygotować nasze serca na owocne przeżycie radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Przypominamy, że wszystkich katolików od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych we wszystkie piątki roku (z wyjątkiem uroczystości liturgicznych) oraz w Popielec. Ponadto katolicy pomiędzy 18. a rozpoczęciem 60. roku życia zobowiązani są do postu ograniczającego się do jednego posiłku do syta i dwóch lekkich w ciągu dnia w Popielec i w Wielki Piątek.
 • Od środy do niedzieli z całym Kościołem będziemy modlić się o ducha pokuty dla każdego z nas.
 • Już teraz gorąco zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach pasyjnych oraz zyskiwania przywiązanego do nich odpustu zupełnego: W piątki Wielkiego Postu – Droga Krzyżowa: o godzinie 1700 i 1900, za w niedziele Wielkiego Postu o godz. 1700 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
 • W najbliższy piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
 • Osoby, które zapisały się na jesienną pielgrzymkę do Ziemi świętej proszone są o dokonanie pierwszej wpłaty zaliczki.
 • Również dzisiaj po Mszach świętych zbiórka do puszek na wsparcie rodzin z Syrii w ramach projektu Caritas: Rodzina Rodzinie. Na okres 6 miesięcy objęliśmy swoją opieką 9 rodzin z Aleppo.
 • Mirosław Mikulski organizuje pielgrzymkę do Rumunii i na Węgry, na przełomie kwietnia i maja. Program na stronie internetowej. Informacje i zapisy w kancelarii lub zakrystii.
 • Jak co roku w ramach rozliczenia podatkowego można odpisać 1% na cel użytku publicznego. Prosimy o przekazanie na pomoc w organizowaniu letnich obozów dla dzieci i młodzieży z krajów dawnego bloku wschodniego, również z naszej Parafii, co roku takie wyjazdy są organizowane. W opisie należy zaznaczyć: nr KRS 0000026243 ks. Połomski Obóz Tygrysy.
 • Za tydzień Niedziela Chleba.