Ogłoszenia duszpasterskie 11.01.2015 r. – Niedziela Chrztu Pańskiego

• Dzisiejsze święto Chrztu Pańskiego zamyka liturgiczny obchód okresu Narodzenia Pańskiego. I choć w naszych kościołach kolędy będą rozbrzmiewać jeszcze do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, to jednak liturgia będzie już kierować nasz wzrok na Jezusa, który rozpoczyna swoją publiczną działalność.
  • Dziś o 1700 wspólne kolędowanie przy szopce, przynosimy do kościoła śpiewniki.
  • Dziś po Mszy św. o godz. 1130 spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych w dolnym kościele, a o 1900 na modlitwę Godziną uwielbienia zaproszeni są również kandydaci do bierzmowania.
  • W sobotę – wspomnienie obowiązkowe św. Antoniego, opata i pustelnika, który żył na przełomie III i IV wieku, oraz XVIII Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce.
  • Za tydzień – trzecia niedziela w ciągu roku, Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy oraz rozpoczęcie Tygodnia Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Będziemy przeżywali go pod hasłem: „Jezus rzekł do Samarytanki: »Daj mi pić!«”.
  • W każdą sobotę po mszy św. o godz. 7.00 zapraszamy do modlitwy różańcowej w intencji Ojczyzny.
  • W niedzielę (25 stycznia) rozpocznie się przygotowanie do Bierzmowania dla starszej młodzieży i dorosłych. Spotkania będą się odbywały się w każdą niedzielę o godz. 19.00 w sali na plebanii. Bierzmowanie przewidujemy w marcu.
  • Osoby zainteresowane pielgrzymką do Ziemi Świętej są proszone o kontakt z ks. Tomaszem, trzeba dokonać deklaracji wyjazdu i wpłacić I ratę, tj. 300 zł.
  • Ks. Tomasz prosi o kontakt i pomoc osoby, które mogą wskazać następujące miejsca na terenie naszej Parafii: a) związane z martyrologią II wojny światowej i wcześniejszych działań wojennych ( I wojna światowa, zabory) chodzi o miejsca egzekucji, walk i potyczek, b) miejsca gdzie są kapliczki, kaplice, krzyże ( również te na prywatnych posesjach, w okolicznych lasach )
  • Dziękujemy wszystkim, którzy w ubiegłym roku przekazali 1% podatku dochodowego na Obóz Tygrysy. Prosimy i w tym roku podając nr KRS: 0000026243, jako cel szczegółowy należy wpisać: X. Połomski Tygrysy. Bóg zapłać.
  • Już w 2017 r. będziemy obchodzić 100 rocznicę objawień Matki Bożej w Fatimie. Trwa Wielka Nowenna Fatimska. Chcemy się przygotować do tego wielkiego wydarzenia. Od maja do października każdego 13 dnia miesiąca uczestniczymy w różańcu i procesji fatimskiej, w I soboty miesiąca uczestniczymy w nabożeństwie pierwszych sobót. Chcemy zaproponować również peregrynację figurki Matki Bożej Fatimskiej po naszych domach, rodzinach i wspólnotach. Peregrynacja rozpoczęła by się w maju tego roku. Osoby, rodziny i wspólnoty, które chciałyby się zaangażować i przyjąć Figurę na modlitewne czuwanie prosimy o kontakt. Chcemy utworzyć plan peregrynacji.
  • Stowarzyszenie Forum Chrześcijańskie i Grupa Charytatywna informuje, że dzięki Państwa pomocy zostały zakupione paczki świąteczne, którymi obdarowano 152 potrzebujące rodziny z naszego miasta. Serdecznie dziękujemy za udział w akcji.
  • Stowarzyszenie Forum Chrześcijańskie zaprasza na ferie (w dniach: 19-30 stycznia od g. 9.00 do 16.00) dzieci w wieku szkolnym do świetlicy działającej przy naszej parafii. Dzieci otrzymają fachową opiekę pedagogów; będą miały zapewnione wiele atrakcji takich jak: zajęcia komputerowe, plastyczne, taneczne, wyjazd do kina itp. Wszyscy otrzymają drugie śniadanie. Zajęcia są bezpłatne! Zapraszamy!
  • W sklepiku do nabycia OREMUS na luty oraz kalendarze ścienne i kieszonkowe.
  • Do końca lutego (w związku z kolędą) kancelaria czynna: od poniedziałku do piątku – tylko rano; w sobotę – tylko po południu. Wieczorem spowiedź tylko przed Mszą św. Wizytę duszpasterską (kolędę) rozpoczynamy codziennie (pon. – pt.) o godz. 16.00, w soboty o godz. 10.00.

Plan kolędy w najbliższym czasie jest następujący:

• 12.01. Poniedziałek Piaskowa bez bloków (4)
  • 13.01. Wtorek          Polna bez bloków, Św. Józefa (4)
  • 14.01. Środa                        Górna z blokami, Spokojna (2) Skargi (2)
  • 15.01.           Czwartek        Puszkina, Samorządowa – cała (za cmentarzem też) (2)Długa, Krucza, Ślusarskiego (3)
  • 16.01. Piątek            Zielona z blokami (4) Obrońców Westerplatte (1)
  • 17.01. Sobota           Sienkiewicza, Szeroka (5) W tym tygodniu patronuje nam:
  • 17 I – św. Antoni, opat, żyjący na przełomie III i IV wieku, słynny pustelnik, który do dziś znajduje wielu naśladowców w praktykowaniu takiej właśnie drogi doskonałości chrześcijańskiej (wspomnienie obowiązkowe)