OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 10 marca 2024 r. – 4 Niedziela W. Postu

• Czwarta niedziela Wielkiego Postu, zwana Niedzielą Laetare, której wyjątkowość podkreśla różowy kolor szat liturgicznych, wyznacza połowę przeżywanego okresu przygotowania paschalnego. Dlatego w polskiej tradycji nazywana była „śródpościem” albo „półpościem”. Warto uczynić pewne podsumowania i z jeszcze większym zaangażowaniem przeżyć drugą jego część.
  • Bóg, jak usłyszeliśmy w Ewangelii, posłał swojego Jednorodzonego Syna nie po to, aby świat potępił, lecz po to, by świat został przez Niego zbawiony. Zatem nie bójmy się przyjść do Niego z naszą słabością i grzechem, albowiem On czeka każdego dnia w sakramencie pokuty i pojednania, by nas uwolnić od ciężaru grzechu i przytulić do swojego kochającego Serca.
  • Zapraszamy dzisiaj dzieci I-Komunijne i ich rodziców po Mszy Świętej o 11.30 do dolnego kościoła na spotkanie formacyjne. Obecność więcej niż obowiązkowa.
  • W związku ze zbliżającą się uroczystością św. Józefa – patrona naszego miasta, rozpoczynamy dzisiaj  nowennę mająca nas przygotować na tę uroczystość. Będzie ona odmawiana po Mszy Świętej wieczornej. Zachęcamy też by odpowiedzieć na apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abpa Stanisława Gądeckiego i podjąć modlitwę i post w intencji Ojczyzny. W naszym kościele będziemy modlić się w tej intencji za przyczyną św. Andrzeja Boboli po każdej Mszy św.
  • Zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych: Gorzkie Żale w niedziele o godz. 17.00, zaś Droga Krzyżowa w piątki o godz. 9.00, 17.00 i 19.00.

• W najbliższy piątek 15 marca szczególnie zapraszamy na Drogę Krzyżową o 19.00, a następnie na adorację krzyża połączoną ze śpiewem i medytacją nad fragmentami z Księgi Izajasza o cierpiącym Słudze Jahwe. Modlitwę poprowadzi schola młodzieżowa z parafii Najśw. Serca Pana Jezusa w Starej Miłośnie, gdzie wcześniej posługiwał ks. Maciej.
  • W przyszłą niedzielę, 17 marca, po Mszy Świętej o 11.30 spotkanie młodszej grupy kandydatów do bierzmowania. Natomiast osoby ze starszej grupa, które 19 marca przyjmą sakrament bierzmowania otrzymały informacje o próbach na skrzynkę mailową.
  • Członkinie chóru „Cum Jubilo” działającego przy naszej parafii zapraszają do wysłuchania programu wielkopostnych utworów dawnych mistrzów, który zaprezentują w nadchodzącą niedzielę 17 marca po Mszy św. o g. 11:30 (a przed Mszą św. o g. 13:00). Serdecznie zapraszamy!
  • Za tydzień Parafialny Zespół Caritas organizuje zbiórkę do puszek na pomoc dla potrzebujących mieszkańców naszego miasta.
  • Zachęcamy do udziału w pielgrzymce do Lourdes, która zaplanowana jest od 6 do 13 lipca. Szczegóły i zapisy u ks. Macieja.
  • Nie wszyscy może zauważyli, że na YouTube, na kanale naszej parafii można obejrzeć i wysłuchać wszystkie 4 konferencje z naszych tegorocznych rekolekcji wielkopostnych. Zachęcamy do odwiedzenia i polubienia kanału.
  • W środę 13 marca br. przypada 11. rocznica wyboru Papieża Franciszka na Stolicę świętego Piotra Ojciec Święty nie przestaje prosić o modlitewne wsparcie, dlatego w jego intencji będziemy się modlić w środę na wieczornej Mszy Świętej, a dziś już chcemy powierzyć opiece Matki Najświętszej posługiwanie Chrystusowego Namiestnika: Pod Twoją obronę…, Matko Kościoła, módl się za nami!