Ogłoszenia duszpasterskie 10.12.2023 r. – II Niedziela Adwentu

• W drugą adwentową niedzielę rozbrzmiewa wołanie Świętego Jana Chrzciciela: „Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego…”. Jest to wezwanie do ciągłej pracy nad sobą i do nawrócenia. Pan chce nas wszystkich obdarzać swoim miłosierdziem i czeka na nas w łasce sakramentu pokuty i pojednania każdego dnia przed i w czasie Mszy Świętych.
  • Dzisiejsza niedziela jest dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po każdej Mszy można wesprzeć to dzieło materialnie, wrzucając ofiary do puszek.
  • Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które będą trwały do środy. Poprowadzi je o. Rafał Kupczak ze Zgromadzenia Oblatów Maryi Niepokalanej. Będą trwały do środy. W poniedziałek, wtorek i środę Msze św. z naukami o godz. 6.30 (Roraty), 8.30, 11.00, 17.00 (dla dzieci) 18.00 i 20.00. Program na tablicach ogłoszeń i na stronie internetowej. Serdecznie zapraszamy w tych dniach do kościoła.

• Przez wszystkie te dni skorzystajmy przed Bożym Narodzeniem z okazji pojednania z Bogiem w sakramencie pokuty. Tym bardziej, że będą spowiednicy spoza parafii, dlatego nie odkładajmy spowiedzi na ostatni tydzień Adwentu.
  • W środę na godz. 11.00 zapraszamy do kościoła zwłaszcza chorych i starszych. Po tej Mszy Świętej księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną, dlatego prosimy, aby zgłaszać te osoby w zakrystii.
  • W poniedziałek rekolekcyjny adoracja Najśw. Sakramentu między Mszami o godz. 11.00 a 17.00.
  • Podczas rekolekcji kancelaria będzie nieczynna. W sprawach najpilniejszych (np. pogrzeby) należy zgłaszać się do księdza w zakrystii.
  • Przypominamy o Mszach roratnych, które są sercem okresu Adwentu. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w Roratach celebrowanych w naszym kościele codziennie (od poniedziałku do soboty) o godz. 6.30. Po Roratach ks. proboszcz zaprasza dzieci do salki na plebanii na kakao i drożdżówkę. W sobotę zaś szczególnie zapraszamy młodzież, która po Roratach będzie miała wspólne śniadanie.
  • Ten tydzień obfituje w rocznice dramatycznych wydarzeń w naszej ojczyźnie: w środę przypada 42. rocznica wprowadzenia stanu wojennego, a w końcu tygodnia – 53. rocznica masakry na Wybrzeżu. Niech nie zabraknie modlitwy w intencji naszej Ojczyzny oraz w intencji pokoju na świecie.
  • Parafialny Zespół Caritas rozprowadza przed kościołem świece na stół wigilijny, ministranci sianko, a w kaplicy obok zakrystii są także pobłogosławione opłatki na stół wigilijny.
  • Za tydzień przed kościołem, jak co roku, Stowarzyszenie Forum Chrześcijańskie organizuje kiermasz ozdób i stroików świątecznych, wykonanych przez dzieci i dorosłych mieszkańców naszego. Dochód przeznaczony jest na zakup paczek świątecznych dla potrzebujących rodzin z Józefowa.
  • Zapewniamy jubilatów i solenizantów rozpoczętego tygodnia o naszej życzliwości i modlitwie.
  • Rodzinom, które odwiedziliśmy w minionym tygodniu dziękujemy za życzliwość i serdeczne przyjęcie, a także za ofiary złożone z tej okazji, a przeznaczone na Kaplicę Adoracji Najświętszego Sakramentu.

Program kolędy na najbliższy tydzień:

• 14.XII. Czwartek       Wawerska – domy oraz bloki 17a i 17b
  • 15.XII Piątek                Zielona – domy i bloki
  • 16.XII Sobota              Ogrodowa – domy (bez bloku Ogrodowa 1a)

Zachęcamy również, aby obserwować nasz parafialny profil na Facebooku, gdzie ksiądz Maciej będzie zamieszczał liczbę księży i kolejność odwiedzania domów na poszczególny dzień.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

W środę, 13 grudnia – św. Łucja, dziewica i męczennica z czasów najkrwawszych prześladowań za panowania cesarza Dioklecjana, ze względu na piękne i duże oczy, którymi ściągała powszechną uwagę i które kazała sobie wyłupić, przyzywana jest przy chorobach oczu.

W czwartek, 14 grudnia – św. Jan od Krzyża, wielki hiszpański mistyk, reformator zakonu karmelitańskiego i autor wielu dzieł z duchowości.