Ogłoszenia duszpasterskie 10.12.2017 r. – 2 Niedziela Adwentu

• W drugą niedzielę Adwentu usłyszeliśmy wezwanie św. Jana Chrzciciela do przygotowania drogi Panu, który przychodzi. Niech to wezwanie ciągle w nas pobrzmiewa i skłania do przemiany naszego życia.
  • W dzisiejszą niedzielę przypada też XVIII Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Jak co roku specjalną zbiórką do puszek przed kościołem wspieramy Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Pamiętajmy w naszej prywatnej modlitwie o wspólnotach katolickich żyjących w krajach byłego Związku Radzieckiego, gdzie wciąż odczuwa się brak kapłanów i trzeba odbudowywać życie religijne po latach ateistycznego spustoszenia.
  • Dzisiaj po Mszy św. o 1130 spotkanie dla młodszej grupy młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. Za tydzień spotkanie dla grupy starszej.
  • Również dzisiaj o godz. 1600 w domu św. Józefa spotkanie dla osób zapisanych i zainteresowanych pielgrzymką do Ziemi Świętej. Drugie nasze spotkanie za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 13:00.
  • W środę, 13 grudnia, w kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, będziemy modlić się o pokój i pomyślność naszej Ojczyzny.
  • W niedzielę za tydzień, 17 grudnia, rozpoczniemy Adwentowe Rekolekcje Parafialne. Będą trwały do środy; nauki rekolekcyjne na wszystkich Mszach św. Poprowadzą je ojcowie Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej.
  • Stowarzyszenie Forum Chrześcijańskie organizuje w niedzielę za tydzień przed kościołem kiermasz ozdób i stroików świątecznych, wykonanych przez dzieci i dorosłych mieszkańców naszego miasta. Dochód przeznaczony jest na zakup paczek świątecznych dla potrzebujących rodzin z Józefowa.
  • Również za tydzień Niedziela Chleba.
  • Za tydzień po Mszy św. o 11:30 spotkanie dla rodziców i dzieci komunijnych. Poświęcenie medalików. Przynosimy swoje.
  • Wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych zachęcamy do licznego udziału (z lampionami!) w roratach, sprawowanych w naszym kościele codziennie o godz. 630. Po Roratach od poniedziałku do piątku ks. Proboszcz zaprasza wszystkie dzieci do salki na plebanii na słodką bułkę i kakao.
  • W okresie zimowym, (do Wielkanocy), piątkowa adoracja Najśw. Sakramentu będzie tylko w Pierwsze Piątki Miesiąca między Mszami św. o godz. 1700 i 1800.
  • W sklepiku można nabyć świece CARITAS z których dochód przekazywany jest na działalność diecezjalnej i parafialnej Caritas. Zapraszamy też po kartki świąteczne, kropidła, komplety kolędowe oraz najnowszy numer „Miłujcie się!”.
  • W opłatki można zaopatrzyć się w kaplicy bł. Ks. Jerzego lub zakrystii – rozprowadzają ministranci.
  • Dzisiaj w józefowskim gimnazjum odbędzie się coroczny Jarmark „Gwiazdobranie i Dawanie” w godz. 12.00 – 19.00. Więcej informacji w gablocie.
  • W Niedzielę Świętej Rodziny, która w tym roku przypada 31 grudnia, będziemy celebrować Jubileusze Małżeńskie. Podczas Mszy św. o godz. 1300 chcemy zorganizować uroczyste odnowienie przysięgi małżeńskiej. Parom, które w tym roku kalendarzowym obchodziły, bądź będą obchodzić jubileusz 60-lecia, 50-lecia i 25-lecia ślubu chcemy wręczyć okolicznościowe dyplomy, dlatego prosimy o zgłaszanie (w zakrystii lub w kancelarii) swojego udziału w tej pięknej uroczystości.
  • Jeszcze w tym tygodniu pragniemy nawiedzić parafian z doroczną wizytą duszpasterską. Ciąg dalszy będzie po Świętach Bożego Narodzenia. Początek wizyty: pon.-pt. od g. 1600, w soboty od g. 1000. Program w coniedzielnych biuletynach, na stronie internetowej i w miesięczniku Nasz Józefów. Kancelaria w miesiącach: grudzień i styczeń (ze względu na kolędę) będzie czynna od poniedziałku do soboty tylko przed południem w godz. 900-1045.

Oto program wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu (w nawiasie podano ilu księży):

11.12.   Poniedz. (2)         Nowa (2)

12.12.   Wtorek (3)          Zaułek i Cicha (1) Górna z blokami i Spokojna (2)

13.12.   Środa (2)              Wiślana i Korczaka (2)

14.12.   Czwartek (4)       3 Maja (bez bloków) od Kopernika do Jarosławskiej i Zagajnikowa (4)

15.12.   Piątek (4)            Wawerska (bez bloków), Kopernika (bez bloków)(1)

16.12.  Sobota (4)      Sztumska, Włókiennicza, Wąska (z blokami) 3 Maja (bez bloków) od Falenicy do Kopernika (4)