Ogłoszenia duszpasterskie 10.11.2019 r. – 32 Niedziela Zwykła

 • Dzisiejsza listopadowa niedziela ukierunkowuje nasze myśli na zmartwychwstanie i życie wieczne. Wspominając w tych dniach naszych bliskich zmarłych, pamiętajmy, że również kresem naszych ziemskich dróg jest wieczna rzeczywistość.
 • Obchodzimy dzisiaj Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. To okazja do szczególnej pamięci i modlitwy w intencji chrześcijan prześladowanych na całym świecie – w tym roku na Kościół prześladowany w Sudanie Południowym. Po Mszy św. można będzie przed kościołem złożyć ofiarę do puszki na wsparcie tamtejszego kościoła.
 • W ramach obchodów 100-lecia Parafii oraz Święta Niepodległości serdecznie zapraszamy dzisiaj na IX Piknik Patriotyczny przy kościele. Atrakcje Pikniku są dostępne od godziny 11-stej do 15-stej.
 • Z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości pragniemy polecać Bożej Opatrzności losy naszej Ojczyzny i rodaków na całym świecie. Msza Święta w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona jutro o godz. 11.00. Po niej Burmistrz Józefowa zaprasza na przemarsz z flagami spod kościoła do Pomnika Marszałka Piłsudskiego, złożenie kwiatów pod pomnikiem oraz program artystyczny.
 • W sobotę 16 listopada o godz. 19.00 do domu św. Józefa na druga konferencję przygotowującą do oddania się Jezusowi przez Maryję wg. św. Ludwika de Montfort. Cykl 5-ciu sobotnich spotkań formacyjnych, zakończy się ofiarowaniem Jezusowi przez Maryję 8 grudnia. Serdecznie zapraszamy.
 • W niedzielę za tydzień ks. Justyn Ziembiński będzie głosił kazania i zbierał ofiary na tacę na budowę kościoła w Warszawie – Kobiałce.
 • Istnieje potrzeba ufundowania nowych organów, przy zachowaniu dotychczasowych zabytkowych. Otóż zaistniała okazja zakupu wysokiej klasy czternastogłosowych organów z zagranicy, gdzie kościoły są likwidowane, a wyposażenie jest sprzedawane po cenach wielokrotnie niższych niż rynkowe. Organy te wraz z transportem i złożeniem (uruchomieniem) w naszym kościele kosztują 150 000 zł. Niestety okazja ta trafiła się w momencie, gdy musimy jeszcze wypłacić w ratach zaległe wynagrodzenie za szeroki front robót remontowych przy kościele w ostatnich dwóch latach. Może, jak to jest w tradycji kościoła, znajdzie się jedna, dwie lub trzy rodziny które na 100 – lecie parafii ufundują organy? Bardzo na to liczymy. Więcej o tym w biuletynie i na stronie internetowej.
 • W Niedziele 17 listopada w naszym kościele odbędzie się koncert z zespołem i promocja płyty „Nie Wątp” Marcina Wargockiego. Będzie to kolejny krążek w karierze tego artysty. Zabierze nas do muzycznej krainy łagodności, dając nadzieję i wzmacniając wiarę. Start o 19:00, wstęp wolny! Po płycie “GPS na Niebo” czas na coś nowego. Każde urządzenie wymaga w pewnym momencie tzw:aktualizacji, doładowania.GPS też. Nowa płyta “Nie wątp” jest próbą dostrojenia, nastrojenia, zaktualizowania naszych wewnętrznych GPS. Każdy przeżywa różne chwile -radosne, ale i nie tylko. Na wielu płaszczyznach życia nie jest spokojnie. “Nie wątp” ma dać nam nadzieję, ma pomóc na nowo nastawić GPS’y, gdy straciliśmy sygnał. Nie jesteśmy sami. Patronat Honorowy: Biskup Romuald Kamiński.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 11 XIśw. Marcin z Tours (316-397), rzymski legionista, ojciec życia zakonnego we Francji, biskup,
 • 12 XI – św. Jozafat (1580-1623), biskup połocki obrządku wschodniego, zamęczony za wierność unii z Rzymem,
 • 13 XI – święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (zm. 1003), pustelnicy, benedyktyni, pierwsi polscy męczennicy.