Ogłoszenia duszpasterskie 10.11.2013. – 32 Niedziela zwykła

• Komitet organizacyjny serdecznie zaprasza na trzeci już Piknik Patriotyczny przy parafii pw. MB Częstochowskiej. Piknik jest organizowany w ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości w niedzielę 10 listopada. Przy wyjściu z kościoła wiele atrakcji. Ekspozycje Pikniku można oglądać w godzinach 11-15. Serdecznie zapraszamy.
  • Jutro, 11 listopada – nasze Narodowe Święto Niepodległości. Wspominając czas miniony trudnego wykuwania niepodległości Polski, trzeba o tym pamiętać również i dzisiaj, chociaż żyjemy już w wolnej i niepodległej Ojczyźnie. I dzisiaj musimy myśleć o odrodzeniu się naszego narodu w wielu różnych wymiarach. Chcemy w tym momencie szczególnie pamiętać o tych, którzy przelewali swoją krew i oddawali życie w obronie Ojczyzny. Niech w tych dniach nie zabraknie nas przy mogiłach żołnierzy z lat 1918-1920 i modlitewnej o nich pamięci. Msze Święte o godzinie 6.30, 7.00, 8.30, 11.00 i 18.00. Główna Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 1100. Zapraszamy na nią wszystkich, zwłaszcza władze samorządowe, poczty sztandarowe, organizacje społeczne. To bardzo ważne, byśmy umieli spotkać się na modlitwie w intencji naszej Ojczyzny – intencji dziękczynnej i błagalnej zarazem. Potem o godz. 12.30 przed Urzędem Miasta m.in. Inscenizacja plenerowa pt. „Jest Polska” przygotowana przez młodzież Gimnazjum nr 1 im. Łączniczek AK.
  • Dzisiaj zapraszamy na godz.19:00 do kościoła na Godzinę Uwielbienia. Przed wystawionym Najświętszym Sakramentem będziemy wspólnie uwielbiać Pana Boga. Adoracja będzie trwała od godz.19:00 do 20:00.
  • Również dzisiaj o godz.19:00 w salce na plebanii: film dokumentalny Kwatera „Ł” i po filmie spotkanie z reżyserem Arkadiuszem Gołębiewskim. Więcej informacji na stronie internetowej i plakatach.
  • Stowarzyszenie Forum Chrześcijańskie dziękuje wszystkim, którzy nabyli znicze rozprowadzane w józefowskich parafiach. Uzyskany dochód pozwoli  w listopadzie na pokrycie kosztów zakupu obiadów dla 37 potrzebujących dzieci z józefowskich przedszkoli i szkół. Za co serdecznie dziękujemy.
  • Przypominamy, że na cmentarzu są dwa zielone kontenery, przeznaczone na wypalone znicze. Serdecznie prosimy o dbanie o naturalne środowisko i wrzucanie zniczy do tych właśnie pojemników.
  • Spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania 16 listopada o 9:30 grupa młodsza, o 10:30 grupa starsza.
  • W niedzielę 17 listopada w dolnym kościele po Mszy św. o godz. 11:30 spotkanie rodziców dzieci które przystąpią do I Komunii świętej.
  • Również w niedzielę za tydzień (17.11.) po Mszy św. wieczornej nasz Chór Parafialny VERUM im. bł. Ks. Jerzego zaprasza na koncert i wspólne  śpiewanie Pieśni Patriotycznych.
  • W sklepiku do nabycia listopadowy numer Anioła Stróża oraz Małego Gościa Niedzielnego. Dostępny jest też ponownie film Cristiada.
  • Jak zachować zdrowie ciała i duszy? Jak leczyć nawet najcięższe choroby? W dzisiejszą niedzielę, o godzinie 17, w sali instytutu JPII przy Świątyni Opatrzności  Bożej w Warszawie  odbędzie się niezwykłe spotkanie pt.” św. Hildegarda z Bingen –  Doktor duszy i ciała”. Więcej na ogłoszeniu przy wyjściu z kościoła. Zapraszamy.