Ogłoszenia duszpasterskie 10.10.2021 r. 28 Niedziela Zwykła

 • Dzisiaj obchodzimy 21. Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się!”. Przed kościołami w całej Polsce, więc i u nas, można złożyć ofiary do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która realizuje program stypendialny skierowany do uzdolnionej młodzieży z małych miast i wsi.
 • Dzisiaj rozpoczniemy Nowennę przed przypadającym 19 października liturgicznym wspomnieniem bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Będzie ona zawsze połączona z nabożeństwami różańcowymi.
 • W środę, w 13. dzień miesiąca, po Nabożeństwie Różańcowym o godz. 17.15 ostatnia w tym roku procesja fatimska wokół kościoła. Potem nieco opóźniona Msza św. wieczorna.
 • W czwartek będziemy obchodzić Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim, którym leży na sercu dobre wychowanie młodego pokolenia, szczególnie rodzicom, nauczycielom, wychowawcom, katechetom, życzymy przede wszystkim wytrwałości i mocy Ducha Świętego na każdy dzień.
 • Wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy Świętej wieczornej, które miało miejsce w środy, obecnie odbywa się w czwartki. Serdecznie zapraszamy.
 • W piątek obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Chcemy wspierać naszymi modlitwami rodziców, którzy przeżywają utratę dziecka, zanim się narodzi lub bezpośrednio po urodzeniu. W ich intencjach odmówimy modlitwę różańcową. Pragniemy wrócić do inicjatywy postawienia na naszym cmentarzu Pomnika dzieci utraconych, miejsca gdzie rodzice utraconych dzieci będą mogły czcić ich pamięć. Wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w to dzieło, zapraszamy w najbliższy piątek po Mszy św. wieczornej na spotkanie na plebanii. 

 • W sobotę 16 października 43. rocznica wyboru papieża Jana Pawła II.
 • Październik to miesiąc różańca. Zapraszamy codziennie o 17:15 na różaniec połączony z adoracją Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy także do wspólnego odmawiania różańca w rodzinach.
 • Spotkania młodzieżowe Ruchu Światło – Życie, odbywają się w naszej parafii w piątki o godzinie 19:00. Zapraszamy na nie młodzież od 7 klasy szkoły podstawowej.
 • W niedzielę za tydzień po Mszy św. o godz. 11:30, w Domu św. Józefa pierwsze po długiej przerwie, organizacyjne spotkanie scholii dziecięcej. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych.
 • W następną niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 11:30 w dolnym kościele spotkanie dla młodzieży rozpoczynającej przygotowanie do sakramentu bierzmowania.
 • W tym tygodniu rozpoczynają się spotkania w grupach dla młodzieży przygotowującej się drugi rok do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Spotkania odbędą się w środę, czwartek i następną niedzielę o godzinie 19:00. Zapisy na dany dzień w zakrystii u ks. Mateusza. Liczba osób w danej grupie jest ograniczona do 15. Spotkania będą odbywały się co dwa tygodnie i obecność na nich jest obowiązkowa.
 • W sobotę 23 października planowana jest Pielgrzymka do Sanktuarium Najświętszego Sakramentu w Sokółce. Prosimy o zapisywanie się na listę w zakrystii lub kancelarii.
 • W najbliższym czasie planujemy przeprowadzić wybory do Rady Duszpasterskiej naszej parafii. Prosimy o zgłoszenia kandydatów na członków PRD. Prosimy o zgłaszanie kandydatur w kancelarii lub u ks. proboszcza.
 • Informujemy, że intencje które zostały przyjęte na niedzielną Mszę św. w rycie trydenckim o godz. 9:30 w dolnym kościele, są odprawiane w dni powszednie o godz. 6:30. Terminy są do sprawdzenia na stronie internetowej parafii oraz w coniedzielnym biuletynie.
 • 17 października 2021 r. odbędzie się uroczystość i koncert z okazji odsłonięcia tablicy pamiątkowej poświęconej Stanisławowi Kruszewskiemu. Godz. 17:00 odsłonięcie tablicy, przy wejściu do  Integracyjnego Centrum Sportu i Rekreacji, ul. Długa 44. Godz. 17:30 koncert, aula Szkoły Podstawowej Nr 3 w Józefowie, ul. Leśna 39.

 

W tym tygodniu patronują nam:

– w środę 13 października – bł. Honorat Koźmiński (1829-1916), prezbiter, kapucyn, założyciel wielu zgromadzeń bezhabitowych;

– w piątek 15 października – św. Teresa od Jezusa (1515-1582), dziewica i doktor Kościoła, reformatorka zakonu karmelitańskiego;

– w sobotę 16 października – św. Jadwiga Śląska (między 1178 a 1180-1243), żona Henryka I Brodatego, po śmierci męża wstąpiła do klasztoru cysterek, słynęła z pobożności i czynów miłosierdzia.