Ogłoszenia duszpasterskie 10.09.2017 r. – 23 Niedziela Zwykła

• W środę przypada 13 dnia miesiąca, a więc po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się Nabożeństwo Fatimskie i procesja. Serdecznie zapraszamy.
  • W nadchodzący czwartek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela. Jednak po nim nadeszło zmartwychwstanie i wniebowstąpienie. Krzyż jest więc także znakiem naszej nadziei. Pamiętajmy też, że Chrystusowym krzyżem staje się ołtarz w naszej świątyni i we wszystkich kościołach na całym świecie. Na nim podczas każdej Eucharystii Chrystus ponawia swoją paschalną Ofiarę „za życie świata”. Nasza Ojczyzna i jej dzieje znaczone są krzyżami. Jak nigdzie w Europie, zwłaszcza Zachodniej, wszędzie górują u nas krzyże. Zachowujmy je w szacunku i dbałości nie tylko przy okazji święta Podwyższenia Krzyża. Zachęcam do licznego udziału w świątecznej Mszy Świętej o godz. 18.00.
  • W tym tygodniu, w piątek, 15 września, przypada jeszcze jedno maryjne wspomnienie liturgiczne – Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. Matka Boża od chwili poczęcia aż po krzyż na Kalwarii jest dla nas wzorem trwania przy Chrystusie, naszym Zbawicielu, nawet poprzez tak bolesne tajemnice. Uczmy się od Niej wiary, nawet wtedy gdy dotyka nas potęga zła.
  • Za tydzień Niedziela Chleba.
  • W niedzielę za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 spotkanie dla przygotowujących się do Bierzmowania – grupa młodsza.
  • W przyszłą niedzielę, 17 września, w rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku, w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny na Wschodzie.
  • Tego samego dnia rozpoczną się też kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców oraz Tydzień Wychowania. Będzie to również Dzień Środków Społecznego Przekazu.
  • Zapraszamy kobiety na spotkania wspólnoty „Betania” w drugie i czwarte czwartki miesiąca. Najbliższe spotkanie już w ten czwartek 14 września o godz. 19:15 u Sióstr Dominikanek w Józefowie, przy ul. Piaskowej 48.
  • Zapraszamy wszystkie chętne dzieci do włączenia się we wspólne śpiewanie na Mszy o 11:30 w Naszej Scholi Dzieci Bożych. Każdy głos na Chwałę Pana.Próby odbywają się w Niedzielę o 11:00 na salce na plebanii.
  • Intencje na rok 2018 będą zapisywane w nowej księdze od 18 września.
  • 23 września w ramach naszego pielgrzymowania organizujemy wyjazd do Kodnia i Leśnej Podlaskiej prosimy o dokonywanie wpłat.
  • W sklepiku najnowsza książka ks. Mirosława Mikulskiego.

W tym tygodniu patronujĄ nam:

• 13 IX – św. Jan Chryzostom (ok. 349-407), biskup i doktor Kościoła, który zasłynął jako wielki obrońca czystości wiary i moralności, kaznodzieja i pisarz, obrońca ubogich (wspomnienie obowiązkowe);
  • 16 IX – św. Korneliusz, papież, i św. Cyprian, biskup; obydwaj gorliwie bronili wiary chrześcijańskiej i ponieśli śmierć męczeńską w połowie III wieku (wspomnienie obowiązkowe).