Ogłoszenia duszpasterskie 10.07.2016 r. – 15 Niedziela Zwykła

• Jezus przypomina dziś w Ewangelii o największym przykazaniu − przykazaniu miłości oraz
    w prosty sposób wyjaśnia, jak należy je wypełniać. W każdym człowieku należy dostrzegać brata, który może potrzebować naszej pomocy. Już za 10 dni będziemy mieli okazję zaoferować chrześcijańską gościnność i życzliwość wobec młodych, którzy przybędą do naszego kraju na wspólne spotkanie i modlitwę.
  • Ofiary dzisiaj zbierane na tacę (2 niedziela miesiąca) są przeznaczone do dokończenie budowy Domu św. Józefa.
  • Za tydzień w niedzielę  na godz. 19.00 zapraszamy na spotkanie rodziny, które w ramach ŚDM w parafii  będą gościć młodzież z Hiszpanii.
  • W poniedziałek przypada święto Świętego Benedykta, opata i patrona Europy. Zapraszamy
    w tym dniu na Msze Święte o godz. 7.00, 8.30 i 18.00 i do wspólnej modlitwy za kontynent europejski, by Europejczycy nie odwracali się od swoich chrześcijańskich korzeni i chcieli budować swoją przyszłość na wartościach płynących z Ewangelii.
  • W środę o godz. 18.00 Nowenna do NMP Nieustającej Pomocy, potem z okazji 13. dnia miesiąca Msza św. i Nabożeństwo fatimskie z procesją.
  • W czwartek przypada dzień imienin Pasterza Diecezji, abpa Henryka Hosera SAC. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.
  • W sobotę, 16 lipca przypada wspomnienie NMP z Góry Karmel. Góra Karmel znana jest nam  ze Starego Testamentu. Jest miejscem obrony wiary w jedynego Boga przez proroka Eliasza.
  • W średniowieczu powstał na niej zakon karmelitański. Z tym dniem i z rodziną karmelitańską zakonną wiąże się również tradycja noszenia szkaplerza. Matka Boża w objawieniach danych Szymonowi Stockowi, przełożonemu generalnemu karmelitów, obiecała noszącym szkaplerz ochronę przed ogniem piekielnym i innym niebezpieczeństwem. Niech będzie on zawsze znakiem naszej religijności i chrześcijańskiej tożsamości. Znakiem, że chcemy naśladować Maryję w Jej zawierzeniu Bożemu słowu i obietnicom.
  • Pozdrawiamy korzystających z wakacji i urlopów, życząc pięknego i bezpiecznego wypoczynku. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia. Zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 11 VII – św. Benedykt, opat i patron Europy, autor słynnej Reguły, uważany za duchowego ojca mnichów Kościoła Zachodniego;
  • 12 VII − św. Bruno Bonifacy z Kwerfurtu, biskup i męczennik, autor żywota św. Wojciecha i Pięciu Braci Męczenników, przyjaciel Polski, występujący w jej obronie u cesarza Henryka II;
  • 13 VII − święci pustelnicy Andrzej Świerad i Benedykt, którzy jako drogę swojego uświęcenia obrali surowe życie w odosobnieniu i liczne praktyki ascetyczne;
  • 15 VII – św. Bonawentura, biskup i Doktor Kościoła, duchowy syn św. Franciszka z Asyżu, który ułożył pierwsze konstytucje dla zakonu jako wykładnię reguły Ojca Założyciela, co dało mu tytuł drugiego „Ojca Zakonu”.