Ogłoszenia duszpasterskie 10.06.2018 r. – 10 Niedziela Zwykła

 • Przyszliśmy na Mszę Świętą, by usłyszeć słowo Boże i by wspólnie się modlić. Pan Jezus powiedział do nas: „Oto maja matka i moi bracia. Bo kto pełni wolę Bożą, ten Mi jest bratem, siostrą i matką”. Musimy jeszcze bardziej starać się pełnić Jego wolę.
 • W środę 13 –ty dzień miesiąca, a więc po wieczornej Mszy św. Nabożeństwo Fatimskie i procesja.
 • W najbliższą sobotę o godz. 11.00 w kościele Najczystszego Serca Maryi przy Placu Szembeka w Warszawie odbędzie się uroczyste zakończenie Peregrynacji Kopii Jasnogórskiej Ikony w naszej diecezji. Więcej w odezwie naszego biskupa w dzisiejszym coniedzielnym biuletynie. Serdecznie zapraszamy.
 • Za tydzień 17 czerwca w godz. 9.00 – 14.00 odbędzie się 77 już akcja krwiodawstwa przy naszej parafii. Tym razem Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Warszawy przyśle 2 ekipy do obsługi chętnych do oddania krwi. W Domu św. Józefa możliwe będzie pobranie krwi nawet od ponad 100 osób – serdecznie zachęcamy.
 • W niedzielę za tydzień (17 czerwca) podczas Mszy św. o godz. 11.30 będziemy chcieli otoczyć naszymi modlitwami księży Tomasza i Pawła z racji zbliżających się imienin oraz złożyć życzenia.
 • Również za tydzień pragniemy poświęcić samochody, by prosić o Bożą opiekę, a sobie przypomnieć, że wszystko, co posiadamy (a więc również i samochód) mają nas prowadzić do Boga. Dlatego po Mszach św. najpierw wspólna modlitwa przy ołtarzu i potem księża udadzą się, by poświęcić poszczególne pojazdy.
 • Dzisiaj ostatnia już, szósta, zbiórka na pomoc dla rodzin poszkodowanych podczas trwającej wciąż wojny w Syrii.
 • W czerwcu oddajemy cześć Bożemu Sercu podczas nabożeństwa z litanią codziennie po Mszy św. wieczornej a w niedziele o godz. 17:30.
 • Zapraszamy również na Nabożeństwa Czerwcowe, które odbywają się o godz. 20.00 przy krzyżu – kapliczce niedaleko ronda ul. 3 Maja – Graniczna.
 • Już teraz przypominamy, że na czas wakacji (od 25 czerwca do 31 sierpnia) zmieni się układ Mszy św. Codziennie będą odprawiane Msze św. o godz. 630, 830 i 1800. W niedziele natomiast: o godz. 700, 830, 1000, 1130, 1800 i 2000. Kancelaria parafialna w tych miesiącach będzie czynna codziennie rano w godz. 900 – 1045 zaś po południu czynna tylko we wtorki i czwartki w godz. 1600 – 1745.
 • W związku z zainteresowaniem pielgrzymką do Gdańska i Sopotu, proponujemy termin wakacyjny 18 sierpnia ( sobota ) koszt 130 zł, osoby zainteresowane prosimy o dokonanie wpłaty do 15 lipca.
 • W sklepiku najnowszy numer Małego Gościa Niedzielnego oraz OREMUS na lipiec i sierpień. Polecamy też płyty z muzyką organową.
 • W dniu 17 czerwca br. o godz. 15.00 Ruch Szensztacki zaprasza na otwarte dla wszystkich zainteresowanych spotkanie przybliżające postać Ojca Józefa Kentenicha – założyciela Ruchu Szensztackiego. Spotkanie, w Domu Sióstr Szensztackich w Otwocku, odbywa się w roku 50-lecia jego odejścia do Domu Ojca. Z programem można zapoznać się na plakacie.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

 • 11 VI – św. Barnaba (I w.), uczeń Pana Jezusa, towarzysz wypraw misyjnych św. Pawła, nazywany apostołem.
 • 13 VI – św. Antoni z Padwy (1195-1231), portugalski franciszkanin, wybitny kaznodzieja i misjonarz, ogłoszony Doktorem Kościoła.
 • 14 VI – bł. Michał Kozal (1893-1943), wychowawca kleryków, biskup pomocniczy gnieźnieński, męczennik II wojny światowej.