Ogłoszenia duszpasterskie 10.05.2020 r. – 5 Niedziela Wielkanocna

  • W środę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz 39. rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II. Na początku przyszłego tygodnia, w poniedziałek, 18 maja, przypadają 100. urodziny naszego wielkiego rodaka. Mając przed oczami wydarzenia z 13 maja 1981 roku, wpatrujmy się w jego święte życie, na jego wzór starajmy się żyć w pełnej komunii z Panem Bogiem i całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy. Niestety nie ma na razie możliwości organizowania procesji fatimskich, ale w ramach nabożeństwa majowego odmówimy w tym dniu również różaniec.
  • W czwartek, 14 maja, w liturgii czcimy Świętego Macieja Apostoła, wybranego do grona Dwunastu w miejsce Judasza.
  • W sobotę, 16 maja, przypada święto patrona Polski, Świętego Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika. Żył na przełomie XVI i XVII wieku i zasłynął jako gorliwy kaznodzieja i duszpasterz jezuicki.
  • Trwają nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej. W naszym kościele odprawiamy je codziennie (również w niedziele) po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00. Serdecznie zachęcamy do licznego udziału w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej.
  • Bóg zapłać też za ofiary składane na tacę oraz wpłaty na konto. Jest to bardzo potrzebne dla funkcjonowania parafii – pensje dla pracowników i jakże wiele liczników do opłacenia.
  • Zachęcamy również do wzięcia ze sobą tygodników Idziemy i Gościa Niedzielnego, nawet jeśli dzisiaj nie możemy zostawić opłaty. Możemy to zrobić w innym dowolnym czasie, a będzie to służyło utrzymaniu prasy katolickiej.