Ogłoszenia duszpasterskie 10.05.2015 r. – VI Niedziela Wielkanocna

• Dziś – szósta niedziela Wielkanocy, która uświadamia nam że Pan Jezus chce włączyć do Kościoła także pogan. Dla pozyskania ich dla Chrystusa duże znaczenie ma nasza miłość wzajemna i jedność.
  • Ofiary dzisiaj zbierane na tacę są przeznaczone na nasze Seminarium Duchowne.
  • Dzisiaj kolejny Dzień Krwiodawstwa w Józefowie. Krew można oddać w godzinach 9.00-13.00. Serdecznie zachęcamy!
  • W środę 13 maja przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy. Msza Święta i procesja fatimska o godz. 18.00. Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy skrócimy do odmówienia samej modlitwy rzymskiej.
  • W tym tygodniu jeszcze jedno święto. W czwartek, 14 maja, w liturgii czcimy świętego Macieja Apostoła, wybranego do Grona Dwunastu w miejsce Judasza. Hebrajskie imię „Maciej” oznacza „dar Boga”. Zwróćmy się do tego Świętego, aby wspomagał nasze wysiłki codziennego stawania się darem Boga dla braci.
  • W sobotę 16 maja przypada święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski.
  • W najbliższą sobotę o godz. 16.00 Uroczystość odpustowa w Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej w Józefowie. W tym dniu o godz. 13.00 wyruszy z Otwocka piesza pielgrzymka ewangelizacyjna i ok. g. 14.15 nawiedzi nasz kościół. Można będzie się do niej przyłączyć. Serdecznie zachęcamy.
  • 17 maja przypada w tym roku Wniebowstąpienie Pańskie, a u nas także uroczystość I Komunii Świętej dzieci. Dzieci będą przeżywały swoje pierwsze spotkanie z Chrystusem w Eucharystii w dwóch grupach: o godz. 10.00 i 11.30. Warto w tę niedzielę przyjść na Mszę św. o innej godzinie, aby rodziny mogły razem z dziećmi przeżywać tę uroczystość. Módlmy się za dzieci, które dziś po raz pierwszy będą uczestniczyły we Mszy Świętej w sposób pełny, aby z tego źródła aż do śmierci czerpały siłę do życia zgodnego z wymaganiami Ewangelii Chrystusa.
  • Nabożeństwa majowe są odprawiane w naszym kościele codziennie po Mszy św. wieczornej, a w niedziele o godz.17.30. Serdecznie zapraszamy.
  • Ponieważ jest duże zainteresowanie jesienną pielgrzymką do Ziemi Świętej informujemy, że jeżeli zgłosi się odpowiednia liczba osób zorganizujemy drugą grupę. Wylot będzie jednym samolotem, pobyt na miejscu w tych samych hotelach. Na miejscu będziemy podzieleni na dwie grupy. Jedną, tą obecną, będzie opiekował się ks. Tomasz, drugą grupą brat księdza Tomasza – ksiądz Przemysław.
  • We środę (13 maja) o godz. 19.00 spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
  • Organizujemy obóz dla dzieci i młodzieży „Tygrysy”, zaraz na początku wakacji. Zainteresowanych prosimy o zgłaszanie się do księdza Tomasza. Spotkanie informacyjne odbędzie się 24 maja o godz. 1400 w salce na plebanii.
  • W odpowiedzi na apel Papieża Franciszka o braterską solidarność z ofiarami trzęsienia ziemi w Nepalu i w krajach sąsiednich Caritas Polska organizuje dzisiaj zbiórkę do puszek dla poszkodowanych. Przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę na ten cel.
  • Decyzją Konferencji Episkopatu Polski ofiary zbierane za tydzień na tacę będą przeznaczone na koszty związane z organizacją Światowych Dni Młodzieży w Polsce.
  • „Dobrowolna rezygnacja z udziału w wyborach jest grzechem zaniedbania” – przypomniał o tym 3 maja na Jasnej Górze przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki. Nikomu nie powinno być obojętne kogo wybieramy na najwyższy urząd w Rzeczypospolitej Polskiej. Zachęcamy do udziału w wyborach prezydenckich i życzymy mądrych wyborów.