Ogłoszenia duszpasterskie 10.04.2022 r. – Niedziela Męki Pańskiej

 • Dzisiaj do godz. 13:00 trwa w Domu św. Józefa kolejny Dzień Krwiodawstwa. Serdecznie zachęcamy do ofiarowania prawdziwego daru serca – własnej krwi.
 • W Wielkim Tygodniu będziemy przeżywali największe tajemnice naszego zbawienia: mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa. Niech będzie to czas naszego zamyślenia nad relacją do Boga i aktywnego udziału w celebracjach Triduum Paschalnego, które stanowi centrum roku liturgicznego.
 • Ostatnia już okazja do spowiedzi przed świętami będzie w Wielką Środę, 13 kwietnia, podczas wieczornej Mszy św. o godz. 18:00. Po niej możliwość spowiedzi do 19:30. Serdecznie zapraszamy.
 • W czasie Triduum Paschalnego, czyli od W. Czwartku (14 – 18 kwietnia) kancelaria nieczynna. Również w tym czasie nie będzie spowiedzi.
 • Pamiętajmy, że przeżycie Świąt Wielkanocnych to również udział w Triduum Paschalnym. Radością duszpasterzy jest fakt, że z roku na rok zwiększa się liczba osób biorących udział w liturgii Triduum. Msza Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek – godz. 18:00, potem adoracja do godz. 2000.
 • W Wielki Piątek na znak smutku i żałoby, nie sprawuje się Eucharystii. W tym dniu adoracja Chrystusa w Ciemnicy od godz. 800 do 1800. O godz. 1800 Liturgia Męki Pańskiej, a po niej godz. 2000 rozpocznie się Droga Krzyżowa po ulicach naszego miasta (trasą jak co roku: ul. Kopernika, Piaskowa, Graniczna i 3 Maja). Przyjdźmy na Drogę Krzyżową ze zniczami (lub świecami opatrzonymi lampionami). Osoby, które przygotowują poszczególne stacje – ołtarzyki w terenie proszone są o zgłoszenie się do zakrystii lub kancelarii kościoła. W tym dniu obowiązuje post ścisły.

 • Wielka Sobota jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim. Wartow tym dniu zachować post, powstrzymując się od pokarmów mięsnych. W Wielką Sobotę adoracja przy Grobie Pańskim od godz. 800 rano. Prosimy, aby grupy parafialne: ministranci, bielanki, dzieci, młodzież, Róże Żywego Różańca zorganizowały adoracje Grobu Pańskiego. Zapraszamy tradycyjnie Straż Pożarną, Harcerzy i Skautów. Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny od godz. 830 do 1700. Wodę święconą będzie można zaczerpnąć z naczynia ustawionego przed wejściem do zakrystii lub otrzymać od ministrantów, przygotowaną w buteleczkach, przed wejściem do kościoła. Ofiary za wodę przeznaczone są na fundusz ministrancki.
 • W Wielki Piątek i w Wielką Sobotę zapraszamy na wspólną modlitwę. O godz. 800 rano będziemy celebrować tzw. Ciemne Jutrznie, zaś o godz. 1500 Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
 • W sobotni wieczór, o godzinie 2000 rozpoczynamy Wigilię Zmartwychwstania Pańskiego. Uroczysta i najbogatsza w ciągu roku liturgia oznajmi zmartwychwstanie Chrystusa. Liturgię rozpoczniemy od poświęcenia ognia i zapalenia paschału, będziemy słuchać słowa Bożego, znów zaśpiewamy radosne Alleluja, a także weźmiemy udział w poświęceniu wody i odnowimy chrzcielne przyrzeczenia, za co możemy uzyskać odpust zupełny. Na tę liturgię prosimy o przyniesienie świec. Całość zwieńczy uroczysta liturgia eucharystyczna.
 • W wielkanocny poranek Niedzieli Zmartwychwstania o godz. 600 idąc w uroczystej procesji rezurekcyjnej, biciem dzwonów i radosnym śpiewem ogłosimy wszystkim, że Pan zmartwychwstał i jest z nami. Już teraz gorąco prosimy o przygotowanie sztandarów, feretronów i podjęcie posługi: mężczyźni jako niosący sztandary, dzieci i młodzież przy wstążkach, dziewczynki przy sypaniu kwiatków, Żywy Różaniec przy różańcu i świecach itp. Po procesji celebrować będziemy uroczystą Eucharystię. W dalszej części tego dnia Msze św. będą odprawiane o godz. 1000, 1130, 1300, 1800 i 2000. Nie będzie Mszy św. o godz. 830.
 • W minionym tygodniu z naszej wspólnoty Bóg powołał do siebie + Zofię Ruta oraz + Elżbietę Paska. Wypraszajmy zmarłym łaskę życia wiecznego: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.