Ogłoszenia duszpasterskie 10.03.2019 r. – 1 Niedziela W. Postu

  • Wieczorem w Środę Popielcową odszedł do Pana ks. Leszek Szwedkowicz. Zasłabł w drodze do kościoła na Mszę św. i nie udało się go uratować. Msza przedpogrzebowa zostanie odprawiona jutro (11.03.) o godz. 19.00 z myślą o tych, którzy nie będą mogli we wtorek pożegnać się z wieloletnim (21 lat) duszpasterzem naszej parafii. Msza pogrzebowa, koncelebrze której będzie przewodniczył Ordynariusz bp Romuald Kamiński, będzie odprawiona we wtorek o godz. 11.00. Po niej nastąpi przejście procesyjne na cmentarz i złożenie do grobu. Wdzięczni za dobro, które dokonało się przez posługę w Józefowie śp. Ks. Leszka zapraszamy wszystkich na obie uroczyste Msze św. Ks. Leszek nieraz zwracał uwagę, że ważniejsza od kwiatów jest Msza św. i modlitwa. Warto więc w miejsce kwiatów złożyć podczas pogrzebu ofiarę na Msze Gregoriańskie, które będą za niego odprawiane.
  • Wyjątkowy charakter Wielkiego Postu wyraźmy poprzez nasz udział w nabożeństwach pasyjnych. Nabożeństwo Drogi krzyżowej w naszej świątyni w piątki o godz. 17:00 i 19:00. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym i procesją w niedziele o godz. 17:00. Do licznego udziału w tych nabożeństwach zachęcamy wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych. Pamiętajmy o osobistych umartwieniach, a także o specjalnych postanowieniach na Wielki Post.

  • Przypominamy, że za udział w Drodze krzyżowej, a także za udział w nabożeństwie Gorzkich żali można uzyskać odpust zupełny, odmawiając dodatkowo modlitwę Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo w intencji Ojca św. Po Drogach krzyżowych będzie udzielana Komunia św.
  • W Wielkim Poście piątkowa Adoracja Najśw. Sakramentu będzie w godz. 18:30 – 19:00.
  • W środę 13 marca przypada 6. rocznica wyboru papieża Franciszka. Posługę Ojca Świętego otoczymy naszą modlitwą podczas Mszy Świętej o godz. 18:00.
  • Za tydzień przypada niedziela Ad Gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zbiórka ofiar na potrzeby misji po każdej Mszy Świętej.
  • Początek jutrzejszych rozmów duszpasterskich z częścią kandydatów do bierzmowania w związku z Mszą za zmarłego ks. Leszka jest przesunięty z godziny 19:00 na godz. 20:00.
  • Burmistrz Miasta Józefowa serdecznie zaprasza osoby powyżej 25 lat na bezpłatne szkolenie podnoszące kompetencje w zakresie korzystania z komputera i Internetu. Więcej na tablicach ogłoszeń.
  • Jesteśmy również zaproszeni w środę 13 marca na godz. 18.15 do Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Otwocku na spotkanie pt. Żołnierze Wyklęci – Dzisiaj. Więcej o tym na tablicach ogłoszeń.