Ogłoszenia duszpasterskie 10.02.2019 r. – 5 Niedziela Zwykła

 • Jutro, we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Dodatkowa Msza Święta w intencji chorych i cierpiących zostanie odprawiona o godz. 11:00. Zatroszczmy się, aby mogli w niej uczestniczyć wszyscy, którzy pragną swoje trudy zjednoczyć z krzyżem Chrystusa i przyjąć sakrament namaszczenia.
 • Przypominamy, że w sakramencie chorych wzywamy pomocy Pana Boga, aby nas umocnił duchowo i fizycznie. Udziela się go nie tylko osobom w niebezpieczeństwie śmierci, ale chorym, a także osobom w podeszłym wieku.
 • Za tydzień Niedziela Chleba.

 • Również za tydzień, 17 lutego, w godz. 9.00 – 13.00 odbędzie się 80 już akcja krwiodawstwa w naszej parafii. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Warszawy przyśle znowu 2 ekipy do obsługi chętnych do oddania krwi. W Domu św. Józefa możliwe będzie pobranie krwi nawet od ponad 100 osób. Czas oczekiwania na pobranie krwi nie powinien przekraczać 45 minut. Krwiodawców z rodzinami zapraszamy do kawiarenki na bezpłatny poczęstunek. Serdecznie zachęcamy do ofiarowania prawdziwego daru serca – własnej krwi.
 • W następną niedzielę po Mszy o godzinie 11:30 odbędzie się spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej
 • Również w następną niedzielę po Mszy o godzinie 10:00 w dolnym kościele spotkanie dla młodzieży przygotowującej się II rok do przyjęcia sakramentu bierzmowania
 • Tydzień temu rozpoczęło się przygotowanie do Bierzmowania dla starszej młodzieży i dorosłych. Spotkania odbywają się w każdą niedzielę o godz. 19.00 w Domu św. Józefa. Bierzmowanie przewidujemy 19 marca.
 • Po feriach wznawiamy regularne spotkania dla ministrantów i lektorów w soboty o godzinie 10:00. Chłopców, którzy pragnęliby rozpocząć służbę przy ołtarzu i dołączyć do grona ministrantów zapraszamy na sobotnią zbiórkę.
 • Jeszcze jedna dobra wiadomość: Przychodnia Miejska zaprasza mieszkańców Józefowa powyżej 18 roku życia do korzystania ze świadczeń okulistycznych i kardiologicznych finansowanych przed Urząd Miasta. Więcej na tablicy ogłoszeń i w przychodni.
 • Dnia 14 lutego wielu parafian będzie obchodziło tzw. walentynki. W naszych osobistych modlitwach pamiętajmy zwłaszcza o narzeczonych i małżonkach.
 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą znajdziemy za ławkami w nawie głównej.

 

W tym tygodniu patronują nam:

 • 11 II – wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, Światowy Dzień Chorego.
 • 14 II – św. Cyryl (827-869), mnich, i św. Metody (815-885), biskup, patroni Europy, misjonarze Księstwa Wielkomorawskim i Rusi Kijowskiej.