Ogłoszenia duszpasterskie 1.07.2018 r. – 13 Niedziela Zwykła

  • Kończymy dzisiaj Czterdziestogodzinne Nabożeństwo. Po Mszy św. o godz. 11.30 Adoracja Najśw. Sakramentu, a o g. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy.
  • Dzisiaj przed kościołami naszej diecezji zbiórka do puszek na stypendia dla księży studiujących za granicą.
  • We wtorek, 3 lipca, o godz. 1700 różaniec za zmarłych połączony z wypominkami, a potem Msza św. wieczorna o godz. 1800 w intencji zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.
  • W tym tygodniu przypada też pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W naszym kościele okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi świętej rano i po południu od godz. 1730.  Ks. Tomasz odwiedzi chorych w poniedziałek (9 lipca).

  • Lipiec w dawnej tradycji Kościoła poświęcony był czci Przenajświętszej Krwi naszego Zbawiciela. Zachęcamy do indywidualnego odmawiania Litanii do Najdroższej Krwi Chrystusa Pana, którą możemy odnaleźć w modlitewnikach lub w Internecie.
  • Stowarzyszenie Forum Chrześcijańskie zaprasza dzieci w wieku od 6 roku życia do świetlicy przy naszej parafii od 27 czerwca do 10 sierpnia w godzinach 900-1600. Karty zgłoszenia dziecka będą wydawane od 27 czerwca przez wychowawczynie świetlicy.
  • Pamiętajmy, że od jutra na czas wakacji (do końca sierpnia) zmienia się układ Mszy św. W dni powszednie nie będzie Mszy św. o godz. 700, a w niedziele nie będzie Mszy o godz. 1300 i w rycie trydenckim o 930. Kancelaria parafialna w tych miesiącach będzie czynna codziennie rano zaś po południu czynna tylko we wtorki i czwartki. Nie ma też adoracji Najśw. Sakramentu w pon., wt., i w środę. Nie działają również poradnie.
  • W niedzielę za tydzień będziemy gościć przedstawicieli Przedszkola „Iskierka” i  Niepublicznej Integracyjnej Szkoły Podstawowej im. Achillesa Ratti, które działają przy parafii Zmartwychwstania Pańskiego na Targówku Fabrycznym w Warszawie. Opowiedzą o swoich doświadczeniach i będą zbierać ofiary do puszki na budowę budynku dla szkoły.