Ogłoszenia duszpasterskie 1.05.2022 r. – 3 Niedziela Wielkanocna

 • Dziś trzecia niedziela Wielkanocy. Trwamy w radości ze zmartwychwstania Chrystusa. Apostołowie doświadczyli Jego mocy, kiedy dokonali cudownego połowu ryb. Niech moc Chrystusa, której doświadczyliśmy w Eucharystii, uzdalnia nas do podejmowania codziennych obowiązków.
 • Dziś w całej Polsce obchodzona jest po raz kolejny Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny. To zachęta do lektury i rozważania tekstów Pisma Świętego. „Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa” – mówił Święty Hieronim. Niech będzie to czas szczególnego zasłuchania i rozważania słowa Pana.
 • Dziś rozpoczynamy miesiąc maj, w którym w sposób szczególny będziemy oddawać cześć Matce Zbawiciela. W naszej świątyni nabożeństwo majowe w dni powszednie po Mszy św. wieczornej ok. godz. 18:30, w niedzielę o godz. 17:30. Serdecznie zapraszamy, aby śpiewem Litanii loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach majowych w kościele, zachęcamy do modlitwy przy przydrożnych kapliczkach oraz domach rodzinnych.
 • Również dzisiaj o godz. 17:00 Nabożeństwo Majowe na terenie naszej parafii przy kapliczce św. Józefa przy ul. Nowej – Patrona ludzi pracy.

 • Bo dziś także przypada Święto Pracy. Naszą modlitwą wspieramy wszystkich pracowników i pracodawców, aby podejmowali uczciwie swoje obowiązki. Modlimy się również za wszystkich bezrobotnych i poszukujących pracy, aby znaleźli godne zajęcie i mogli zapewnić byt swoim bliskim.
 • Jutro, 2 maja, przypada Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. W modlitwie pamiętajmy o naszych rodakach mieszkających poza granicami ojczyzny. Nie zapomnijmy także wywiesić flagi narodowej.
 • We wtorek, 3 maja, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej ojczyzny. To także kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Msze Święte w naszej świątyni będą sprawowane jak w każdą niedzielę. Na Mszę św. za Ojczyznę o godz. 13:00 zapraszamy poczty sztandarowe, władze samorządowe, organizacje społeczne oraz wszystkich mieszkańców Józefowa, aby przez wstawiennictwo Królowej Polski wypraszać Bożą opiekę dla całego naszego narodu, szczególnie dar jedności i wzajemnego szacunku.
 • W piątek, 6 maja, w liturgii będziemy obchodzili święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba.
 • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:
 • W pierwszy czwartek po Mszy św. wieczornej odbędzie się całonocna adoracja eucharystyczna o powołania kapłańskie i zakonne oraz „w intencji uświęcenia kapłanów i duchowe macierzyństwo”, a także o pokój dla Ukrainy. Zakończy się ona w piątek 6 maja Mszą św. poranną o godz. 6:30. Szczególnie zachęcamy do czuwania w godzinie świętej zaczynającej o 23:00. Gorąco zachęcamy do udziału w tej adoracji.
 • Spowiedź pierwszo piątkowa podczas Mszy św. przedpołudniowych i po południu od g. 16:30. O 17:00 dodatkowa Msza św. i Adoracja Najświętszego Sakramentu.
 • W sobotę (pierwszą miesiąca) o godz. 16:30 spotkanie Kół Żywego Różańca, a o 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej z różańcem w intencji pokoju w Ukrainie i potem Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 18:00.
 • W najbliższą niedzielę, 8 maja, przypada czwarta niedziela Wielkanocy, nazywana popularnie Niedzielą Dobrego Pasterza. Będziemy obchodzić ją po raz kolejny jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie. W ten sposób rozpoczniemy Tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele, a taca w tym dniu będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne naszej diecezji.
 • Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy nieustannego doświadczania mocy Bożego słowa i wzrastania w posłuszeństwie Jego zbawczej woli.

 

W tym tygodniu patronują nam:

– poniedziałek, 2 maja – Święty Atanazy (295-373), biskup i doktor Kościoła;

– wtorek, 4 maja – Święty Florian (III/IV w.), męczennik, patron hutników i strażaków;

– piątek, 6 maja – Święci Apostołowie Filip i Jakub, najbliżsi uczniowie i świadkowie działalności Jezusa.