Ogłoszenia duszpasterskie 09.12.2018 r. – II Niedziela Adwentu

• Usłyszane w dzisiejszej Ewangelii wezwanie św. Jana Chrzciciela, aby przygotować drogę Panu przynagla nas do gorliwego wykorzystania czasu Adwentu.
  • Jak co roku w drugą niedzielę Adwentu modlimy się i po Mszy św. złożymy ofiarę do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
  • Przypominamy, że adwentowa Msza Święta roratna rozpoczyna się codziennie w dni powszednie o godz. 630. Jeszcze raz zachęcamy, aby na Roraty licznie przychodziły dzieci z zapalonymi lampionami.
  • Szczególnym wydarzeniem na drodze adwentowego oczekiwania będą rozpoczynające się za tydzień rekolekcje parafialne. Będą trwały do środy; poprowadzi je w tym roku ks. Michał Dziedzic – dyrektor Wydział Duszpasterstwa Młodzieży Kurii Diecezji Warszawsko-Praskiej. Szczegółowy plan dostępny jest na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej parafii.

• W niedzielę za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 w dolnym kościele spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych, a w tym samy czasie w Domu Józefa spotkanie dla dzieci pierwszokomunijnych.
  • W tym tygodniu w czwartek przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Zapraszamy do modlitwy w intencji Ojczyzny podczas Mszy Świętej o godz. 1800.
  • Stowarzyszenie Forum Chrześcijańskie organizuje w niedzielę za tydzień przed kościołem kiermasz ozdób i stroików świątecznych, wykonanych przez dzieci i dorosłych mieszkańców naszego miasta. Dochód przeznaczony jest na zakup paczek świątecznych dla potrzebujących rodzin z Józefowa.
  • W zakrystii lub w kancelarii można zaopatrzyć się w opłatki. Po Mszy św. ministranci będą je rozprowadzać w kaplicy bł. Ks. Jerzego.
  • Na końcu ścieżki czwartej części Różańca widzimy piękną figurę Matki Bożej Królowej, która zaniedbana stała poprzednio w rogu terenu przy ul. Ks. Piotra Skargi. Została ona ufundowana w 1967 roku przez Bronisławę Zembrzycką z Michalina, a teraz będzie pięknym zakończeniem ścieżek różańcowych. Firma kamieniarska pp. Aliny i Dariusza Kondejów odnowiła figurę i wykonała nową podstawę. Jak zwykle z pomysłami w tę akcję włączył się p. Piotr Puścikowski. Wszystkim zaangażowanym składamy serdeczne Bóg zapłać!
  • W sklepiku można nabyć świece CARITAS z których dochód przekazywany jest na działalność diecezjalnej Caritas. Zapraszamy też po kartki świąteczne, komplety kolędowe i kropidła.
  • Organizatorzy akcji charytatywnej „Gwiazdobranie i Dawanie” serdecznie zapraszają dzisiaj na XII Jarmark, który odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 3 w Józefowie, przy ul. Leśnej 39 w godzinach od 12.00 do 19.00. W programie szereg atrakcji. Dochód przeznaczony jest na rzecz niepełnosprawnych dzieci z Józefowa.
  • Komenda Powiatowa Straży Pożarnej rekomenduje instalowanie czujek dymu i tlenku węgla, ratujące nieraz życie ludzkie oraz mienie. Prosimy zapoznać się z apelem wywieszonym na tablicy ogłoszeń.
  • Trwa doroczna wizyta duszpasterska. Początek wizyty: pon.-pt. od g. 1600, w soboty od g. 1000. Program w coniedzielnych biuletynach, na stronie internetowej oraz przy opłatku. Kancelaria w miesiącach: grudzień i styczeń (ze względu na kolędę) będzie czynna od poniedziałku do soboty tylko przed południem w godz. 900-1045.

Oto program wizyty duszpasterskiej w najbliższym czasie (w nawiasie podano ilu księży):

10.12.  Poniedz. (3)   Ks. Piotra Skargi (2), Kopernika bloki 11a i 13 (1)

11.12.  Wtorek (5)     Lelewela (2), Graniczna (2), Reja z blokami (1)

12.12.  Środa (4)        3 Maja (bez bloków) od Kopernika do Jarosławskiej i Zagajnikowa (4)

13.12.  Czwartek (5) Zawiszy z blokami (5)

14.12.  Piątek (4)       Wiślana i Korczaka (2), Sosnowa, Parkowa (2),

15.12.  Sobota (5)      Wąska (bez bloków) 3 Maja (bez bloków) od Falenicy do Kopernika (4), Kościuszki (1)

20.12.  Czwartek (3) Wawerska (bez bloków) (3)

21.12.  Piątek (4)       Ogrodowa (4) z blokami

22.12.  Sobota (3)      Piłsudskiego ( bez bloków) (3)