Ogłoszenia duszpasterskie 09.11.2014. – 32 Niedziela zwykła – Rocznica poświęcenia bazyliki na Lateranie

• Przeżywamy dziś rocznicę poświęcenia bazyliki Chrystusa Odkupiciela na Lateranie, która jest nazywana matką i głową wszystkich kościołów. Bardziej jest ona znana jako bazylika św. Jana na Lateranie, gdyż kościół ten posiada aż trzy tytuły: Chrystusa Odkupiciela, św. Jana Ewangelisty i św. Jana Chrzciciela. Właśnie ta bazylika, a nie bazylika św. Piotra jest katedrą papieża i Rzymu. Do roku 1308 Lateran był rezydencją papieży. Jako katedra papieża, jest parafią dla nas wszystkich, dlatego jako cały Kościół obchodzimy dziś owo święto.
  • Dzisiaj komitet organizacyjny serdecznie zaprasza na czwarty już Piknik Patriotyczny przy naszej parafii. Piknik jest organizowany w ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości. Przy wyjściu z kościoła wiele atrakcji. Ekspozycje Pikniku można oglądać w godzinach 11-15. Po Mszy św. o godz. 13-stej młodzież ze Związku Strzeleckiego poprowadzi apel pamięci wg. ceremoniału wojskowego, złożone zostaną kwiaty pod tablicami pamięci. Po apelu nowi członkowie Strzelca złożą przysięgę, Serdecznie zapraszamy.
  • Dzisiaj kolejny Dzień Krwiodawstwa w Józefowie. Pracownicy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Warszawy będą pobierać krew od wszystkich chętnych honorowych dawców w Stacji Caritas przy parafii w godzinach 9.00-13.00. W niedzielę za tydzień o godz. 13.00 Msza św. w intencji Honorowych Krwiodawców i ich rodzin.
  • Dzisiaj zapraszamy na godz.19:00 do kościoła na Godzinę Uwielbienia. Przed wystawionym Najświętszym Sakramentem będziemy wspólnie uwielbiać Pana Boga. Adoracja będzie trwała od godz.19:00 do 20:00.
  • Pojutrze (we wtorek) 11 listopada – nasze Narodowe Święto Niepodległości. Wspominając czas miniony trudnego wykuwania niepodległości Polski, trzeba o tym pamiętać również i dzisiaj, chociaż żyjemy już w wolnej i niepodległej Ojczyźnie. I dzisiaj musimy myśleć o odrodzeniu się naszego narodu w wielu różnych wymiarach. Chcemy w tym momencie szczególnie pamiętać o tych, którzy przelewali swoją krew i oddawali życie w obronie Ojczyzny. Niech w tych dniach nie zabraknie nas przy mogiłach żołnierzy z lat 1918-1920 i modlitewnej o nich pamięci. Msze Święte o godzinie 6.30, 7.00, 8.30, 11.00 i 18.00. Główną Mszę św. w intencji Ojczyzny o godz. 1100 – odprawi ją w tym roku biskup Marek Solarczyk. Zapraszamy na nią wszystkich, zwłaszcza władze samorządowe, poczty sztandarowe, organizacje społeczne. To bardzo ważne, byśmy umieli spotkać się na modlitwie w intencji naszej Ojczyzny – intencji dziękczynnej i błagalnej zarazem. Potem udamy się przed budynek Urzędu Miejskiego, gdzie nastąpi odsłonięcie Pamiątkowej Tablicy i nadanie imienia Jana Pawła II Skwerowi przy Urzędzie. Potem inscenizacja plenerowa pt. „Twoje miejsce na ziemi …” przygotowana przez młodzież Gimnazjum nr 1 im. Łączniczek AK. Wieczorem o godz. 17.00 uruchomienie fontanny i iluminacji oraz koncert „W Listopadowej Zadumie”.
  • Zbliża się w naszej Parafii peregrynacja Figury św. Michała Archanioła (19 – 21 listopada), niech naszym duchowym przygotowaniem do tego wydarzenia będzie Nowenna do św. Michała Archanioła od 10 do 18 listopada przed Mszą św. wieczorną. Program nawiedzenia oraz tekst Nowenny również na naszej stronie internetowej.
  • W najbliższą sobotę w naszym dekanacie, więc i u nas odbędzie się organizowana na rzecz Pomocy Kościołowi w Potrzebie zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Odbiór zebranego sprzętu w naszej parafii odbędzie się dnia 15.11.2014 r. o godz. 16.00.  Serdecznie więc zachęcamy, aby w sobotę w godz. od 14.00 do 16.00 dostarczyć na parking przy kancelarii zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny.
  • W niedzielę za tydzień będziemy gościć ks. Grzegorza Mioduchowskiego, który będzie głosił Słowo Boże i zbierał ofiary na budowę kościoła w Nadmie.
  •  Stowarzyszenie Forum Chrześcijańskie dziękuje wszystkim, którzy nabyli znicze rozprowadzane w józefowskich parafiach. Uzyskany dochód pozwoli  w listopadzie na pokrycie kosztów zakupu obiadów dla 750 potrzebujących dzieci z józefowskich przedszkoli i szkół. Za co serdecznie dziękujemy.
  • Przypominamy, że na cmentarzu są dwa zielone kontenery, przeznaczone na wypalone znicze. Serdecznie prosimy o dbanie o naturalne środowisko i wrzucanie zniczy do tych właśnie pojemników.