Ogłoszenia duszpasterskie 09.09.2018 r. – 23 Niedziela Zwykła

 • Uzdrowienie głuchoniemego jest przykładem, jak Boże działanie przemienia człowieka, otwiera go na nowe życie. Chrystus wciąż pragnie każdego z nas uzdrawiać i obdarzać swą łaską. Nie zamykajmy się na Boże działanie w nas.
 • Ofiary zbierane dzisiaj na tacę są przeznaczone na Seminarium Duchowne.
 • W czwartek przypada 13 dzień miesiąca, więc po Mszy św. wieczornej Nabożeństwo Fatimskie i procesja.
 • W piątek będziemy przeżywać święto Podwyższenia Krzyża świętego. Zachęcamy, aby w tym dniu uczcić krzyż, znak męki i zwycięstwa Chrystusa. Na zakończenie Mszy Świętej ucałujemy krzyż, tak jak czynimy to w Wielki Piątek.
 • W przyszłą niedzielę przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu oraz rozpoczynają się kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.
 • W 2019 roku uroczyście obchodzić będziemy setną rocznicę istnienia Parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Józefowie. W ramach jubileuszu planujemy m.in. wydanie książki oraz przedstawienie wystawy poświęconej dziejom naszej wspólnoty parafialnej. Zebraliśmy już pewną ilość historycznych artefaktów i zamierzamy przystąpić do ich opracowywania. Osoby zainteresowane współpracą oraz przygotowaniem wydawnictw zapraszamy na spotkanie na plebanii w najbliższy wtorek o godz. 18.30 (po Mszy św. wieczornej).
 • Przypominamy, że w związku z malowaniem kościoła Msze św. w dni powszednie będą odprawiane w dolnym kościele, dlatego w tym czasie nie będzie we wtorki i czwartki o godz. 6.15 Mszy św. w rycie trydenckim.

 • W sobotę 22 września schola dziecięca, świętując  5 lecie istnienia, organizuje wyjazd do Loretto nad Bugiem. Z tej okazji zapraszamy wszystkich którzy przez 5 lat śpiewali w naszej scholii. Więcej informacji u Panów prowadzących scholę.
 • Już za tydzień Wielka Jubileuszowa Akcja Krwiodawstwa „100 litrów krwi na 100-lecie Niepodległości Ojczyzny”. O godz. 13.00 Msza św. w intencji Krwiodawców i ich rodzin. Więcej na plakatach i ulotkach.
 • Za tydzień również Niedziela Chleba.
 • Intencje na rok 2019 będą zapisywane w nowej księdze od 17 września.
 • W sklepiku OREMUS na październik oraz najnowszy numer Głosu Ojca Pio.
 • Spotkanie dla pielgrzymów do Ziemi Świętej odbędzie się 16 września o godz. 15.00 w Sali Domu św. Józefa. Proszę w tym dniu dokonać wpłaty drugiej raty jak również 100 dolarów.
 • Pan Zbigniew Siekierzyński, dyrygent Chóru Schola Cantorum Maximilianum, ogłasza nabór do chóru, działającego od ponad 25 lat przy parafii św. Maksymiliana w Józefowie-Błotach, koncertującego w Polsce i za granicą. Serdecznie zapraszamy do chóru osoby, które kochają muzykę, chciałyby chwalić Boga pięknym śpiewem, przeżyć artystyczną przygodę i znaleźć nowe przyjaźnie. W celu prosimy kontaktować się bezpośrednio z p. Zbigniewem Siekierzyńskim (tel. 608-684-466).
 • Siostry Szensztackie zapraszają 12 września o g. 19.00 na Mszę Odpustową w Sanktuarium Matki Boże Trzykroć Przedziwnej w Otwocku-Świdrze oraz 16 września od g. 11.00 na doroczny festyn „Rodzinne Świętowanie”. Więcej na plakatach w gablocie.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 13 IX – św. Jan Chryzostom (ok. 349-407), biskup Konstantynopola, jeden z czterech wielkich doktorów Kościoła wschodniego.
 • 15 IX – Najświętsza Maryja Panna w Jej tajemnicach bolesnych.