Ogłoszenia duszpasterskie 09.08.2015 r. – 19 Niedziela Zwykła

• Dziś – dziewiętnasta niedziela w ciągu roku, która w opowiadaniu o podpłomyku Eliasza i w słowach Chrystusa o Chlebie żywym, zachęca nas do częstej Komunii Świętej, bowiem ona daje siłę do dobrego życia wszystkim, którzy przyjmują ją godnie. Dotyczy to zarówno osób pracujących, jak i odpoczywających po pracy, a także tych, którzy nie mogą skorzystać z zasłużonego odpoczynku.
  • Ofiary zbierane dzisiaj na tacę są przeznaczone na Dom św. Siostry Faustyny w Ostrówku.
  • W czwartek – procesja fatimska po Mszy Świętej celebrowanej o godz. 18.00.
  • W piątek wieczorem o godz. 18.00 – Msza Święta z wigilii uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.
  • W sobotę przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, a zarazem 95. rocznica Bitwy Warszawskiej, określanej mianem „Cudu nad Wisłą”, święto Wojska Polskiego, wprowadzone dla upamiętnienia wspomnianej wcześniej bitwy. Msze Święte w naszym kościele według porządku niedzielnego. Przypominamy o obowiązku udziału we Mszy św. w tym dniu!
  • W Polsce uroczystość Wniebowzięcia jest znana i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Na liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną pobłogosławione.
  • W niedzielę za tydzień (16.08.2015.) w godz. 9:00-14:00 przy naszej parafii odbędzie się kolejny dzień krwiodawstwa. W specjalnym ambulansie pracownicy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Warszawy będą pobierać krew od wszystkich chętnych, zdrowych osób w wieku od 18 do 65 lat, o czym na miejscu zdecyduje lekarz. W tym samym czasie po raz trzeci uruchomiona zostanie Kawiarenka Krwiodawcy, w której wszyscy będą mogli posilić się pysznymi domowymi ciastami. Dodatkowo wzbogacona będzie o liczne atrakcje dla dzieci in. malowanie buziek itp. Wszystkich, którzy pragną podzielić się cząstką siebie serdecznie zapraszamy.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 11 VIII – św. Klara, dziewica, która żyła na przełomie XII i XIII wieku i dała początek II Zakonowi św. Franciszka z Asyżu, nazywanemu także od jej imienia Zakonem Sióstr Klarysek (wspomnienie obowiązkowe);
  • 14 VIII – św. Maksymilian Maria Kolbe, prezbiter i męczennik obozu koncentracyjnego w Auschwitz, założyciel Niepokalanowa w Polsce i Japonii (wspomnienie obowiązkowe)

PLAN PEREGRYNACJI Znaków Światowych Dni Młodzieży (w dekanacie Otwock-Kresy).

10 sierpnia (poniedziałek)

17.00 Powitanie – Parafia Miłosierdzia Bożego, ul. Ługi 58 A, Otwock

11 sierpnia (wtorek)

7.30 Pożegnanie – Parafia Miłosierdzia Bożego, ul. Ługi 58 A, Otwock