Ogłoszenia duszpasterskie 09.03.2014 r. – 1 Niedziela Wielkiego Postu

• Pierwszy tydzień Wielkiego Postu jest Tygodniem Modlitw o Trzeźwość Narodu. Kościół wzywa do szczególnej indywidualnej i wspólnotowej modlitwy oraz do abstynencji, która przychodzi łatwiej w tym pokutnym okresie.
  • Dzisiaj o godz.12:30 spotkanie Koła Różańcowego Dzieci, a o godz.19:00 Godzina Uwielbienia.
  • Zachęcamy do udziału w Nabożeństwach wielkopostnych:
    Gorzkie Żale z procesją w niedziele o godz. 17:00
    Droga Krzyżowa w piątki o godz. 17:00 i 19:00.
    Za udział w Drodze Krzyżowej lub Gorzkich Żalach możemy uzyskać odpust zupełny.
  • W Wielkim Poście piątkowa Adoracja Najśw. Sakramentu odbywa się po Mszy św. wieczornej do godz. 19:00.
  • Wciąż nie może nam być obojętny los naszych sąsiadów. Prezydium Konferencji Episkopatu Polski zachęca nas do modlitwy i postu w intencji Ukrainy.
  • W najbliższą środę, 12 marca, o godz. 19.00 spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
  • Zbliża się Uroczystość św. Józefa – patrona naszego miasta, patrona naszych trudnych czasów: wzrastającego bezrobocia oraz braku miłości i poświęcenia w życiu rodzinnym i społecznym. Jutro rozpoczniemy Nowennę przed tą Uroczystością. Będziemy ją odprawiać do 19 marca codziennie po Mszy św. wieczornej.
  • W środę, 19 marca, w uroczystość św. Józefa, podczas Mszy św. o godz. 18.00 bp Marek Solarczyk udzieli sakramentu Bierzmowania grupie starszej młodzieży naszej parafii i pobłogosławi plac budowy Domu Parafialnego z salami spotkań. Już teraz serdecznie zapraszamy.
  • W najbliższą sobotę (15 marca) od g. 9.00 pragniemy wygrabić teren wokół kościoła. Jest dużo pracy i jak co roku serdecznie zapraszamy do pomocy. Można przyjść choćby na krótko, warto przynieść ze sobą grabie, chociaż niekoniecznie. Najbliższa sobota w godz. 9.00 do 11.00. Bardzo, bardzo prosimy.
  • Również w sobotę o godz.19:00 zapraszamy wszystkich mężczyzn na konferencję dotyczącą męskiej modlitwy oraz wspólną modlitwę. Spotkanie potrwa godzinę.
  • Pragniemy rozpocząć cykl pielgrzymek autokarowych po naszym kraju: „A to Polska właśnie”, ukazując piękno naszej wiary i historii; pierwsza taka pielgrzymka 29.03.2014. do Gietrzwałdu, bliższe informacje i zapisy w zakrystii bądź kancelarii
  • We wrześniu planujemy autokarową pielgrzymkę do Włoch, wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłaszanie się do zakrystii lub kancelarii.
  • Ks. Mirosław i ks. Tomasz organizują latem wypoczynek dla dzieci i młodzieży, tzw. Obóz Tygrysy, to dzieło można wesprzeć odpisując w wypełnianym formularzu PIT 1% od podatku.
  • Fundacja Domowe Hospicjum Dziecięce Promyczek w Otwocku poszukuje pielęgniarki do pracy. Wymagane jest: prawo jazdy, dobra umiejętność prowadzenia samochodu i chęć do pracy. Kontakt do Prezesa Fundacji ks. Pawła Dobrzyńskiego – Pallotyna na stronie hospicjum:  promyczek.pl