Ogłoszenia duszpasterskie 08.12.2019 r. – II Niedziela Adwentu

  • Mimo przypadającej dziś drugiej niedzieli Adwentu, zgodnie z dekretem watykańskiej Kongregacji Kultu Bożego, w Kościele w Polsce obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, która przypada 8 grudnia. Wyraża ona wiarę Kościoła w to, że Maryja, wybrana na matkę Syna Bożego, jako jedyna z ludzi została poczęta i urodziła się bez zmazy grzechu pierworodnego. Ta wiara zawsze towarzyszyła wierzącym i przejawiała się w różny sposób, np. w naszej polskiej tradycji w tak chętnie śpiewanych „Godzinkach o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny”.
  • Dzisiejsza niedziela jest jednocześnie szczególnym – już dwudziestym z kolei – Dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Do puszek przed kościołem składamy ofiary na pomoc Kościołowi w byłych krajach Związku Sowieckiego. Polecam ten ważny cel ofiarności Parafian.
  • Przypominamy, że adwentowa Msza Święta roratna rozpoczyna się codziennie w dni powszednie o godz. 630. Jeszcze raz zachęcamy, aby wszyscy przychodzili z zapalonymi lampionami. W soboty dodatkowa Msza św. Roratnia w rycie trydenckim o godz. 7.30. Podobnie jak rok temu po Roratach od poniedziałku do piątku ks. Proboszcz zaprasza wszystkie dzieci do salki na plebanii na słodką bułkę i kakao. 
  • Zapraszamy w najbliższą sobotę 14 grudnia na godzinę 15.00 do domu św. Józefa na cykl spotkań dotyczących duchowości małżeńskiej: „Małżeństwo na nowo odczytane”. Jak żyć w zgodzie z Jezusem, sobą samym i współmałżonkiem czyli o duchowości małżeńskiej inaczej. W programie konferencja, świadectwo pary małżeńskiej, modlitwa osobista przed Najświętszym Sakramentem. Jeśli nie ma możliwości zostawienia dzieci pod opieką, będzie opieka nad dziećmi na miejscu. Spotkania adresowane są do małżeństw żyjących w sakramentem małżeństwa a także małżeństw niesakramentalnych. Prosimy o zarezerwowanie do 3 godzin. Informacje u ks. Pawła.
  • Szczególnym wydarzeniem na drodze adwentowego oczekiwania będą rozpoczynające się za tydzień rekolekcje parafialne. Będą trwały do środy; poprowadzi je w tym roku ks. Łukasz – Misjonarz św. Rodziny ze Świdra. Szczegółowy plan dostępny jest na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej parafii..
  • Organizatorzy akcji charytatywnej „Gwiazdobranie i Dawanie” serdecznie zapraszają dzisiaj na XIII Jarmark, który odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 3 w Józefowie, przy ul. Leśnej 39 w godzinach od 12.00 do 19.00. W programie szereg atrakcji. Dochód przeznaczony jest na rzecz niepełnosprawnych dzieci z Józefowa.
  • W niedzielę za tydzień Stowarzyszenie Forum Chrześcijańskie z Parafialnym Zespołem Caritas organizują zbiórkę do puszek na świąteczne paczki dla potrzebujących. Na tę pomoc liczy spora grupa naszych parafian.
  • Trwa doroczna wizyta duszpasterska. Początek wizyty: pon.-pt. od g. 1600, w soboty od g. 1000. Program w coniedzielnych biuletynach, na stronie internetowej oraz przy opłatku. Kancelaria w miesiącach: grudzień i styczeń (ze względu na kolędę) będzie czynna od poniedziałku do soboty tylko przed południem w godz. 900-1045.

 

Oto program wizyty duszpasterskiej w najbliższym czasie (w nawiasie podano ilu księży):

9.12.      Poniedz. (3)          Ks. Piotra Skargi (2), Kopernika bloki 11a i 13 (1)

10.12.     Wtorek (4)            Wiślana i Korczaka (2), Sosnowa, Parkowa (2),

11.12.     Środa (5)               Westerplatte (1), Teatralna, Uśmiech (2), Słoneczna (2)

12.12.     Czwartek (6)        Górna z blokami i Spokojna (2), Mała (1), Armii Krajowej (2), Zaułek i Cicha (1)

13.12.     Piątek (5)             Lelewela (2), Graniczna (2), Reja z blokami (1)

14.12.     Sobota (6)             ul. Piłsudskiego ( bez bloków) (3), Wawerska (bez bloków) (3)

19.12.     Czwartek (5)        Zawiszy z blokami (5)

20.12.    Piątek (4)             3 Maja (bez bloków) od Kopernika do Jarosławskiej i Zagajnikowa (4),

21.12.     Sobota (5)             Polna bez bloków, św. Józefa i blok Polna 9a, Puszkina za cmentarzem (5)

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

  • 13 XII – św. Łucja, dziewica i męczennica, która oddała życie w obronie wiary ok. 304 roku w Syrakuzach na Sycylii, patronka ociemniałych.
  • 14 XII – św. Jan od Krzyża, karmelita, żyjący w latach 1542-1591, jeden z największych mistyków i teologów duchowości, doktor Kościoła.