Ogłoszenia duszpasterskie 08.12.2013 r. – 2 Niedziela Adwentu

• Przeżywamy Drugą Niedzielę Adwentu. Również dzisiaj przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Na prośbę polskich biskupów Stolica Apostolska zezwoliła, aby w Polce wyjątkowo w tym roku tej uroczystości nie przenosić i obchodzić w niedzielę. Po Mszach św. można będzie podjąć szkaplerz – są one do nabycia w kiosku parafialnym.. Dzisiaj zapraszamy też na Godzinę Łaski do dolnego kościoła po Mszy św. trydenckiej, czyli o godz. 12.30.
  • Dziś również przeżywamy dzień solidarności z Kościołem na Wschodzie. Poza naszą modlitwą pragniemy tych naszym współbraci wesprzeć materialnie – po Mszach św.  przy wyjściu z kościoła można składać ofiary na ten szczytny cel.
  • Taca dzisiejsza jest przeznaczona na Seminarium Duchowne naszej Diecezji.
  • Roraty od poniedziałku do soboty o godz. 630 rano. Zapraszamy lampionami; pomóżmy dzieciom wziąć udział w Roratach.
  • Świece Caritas są do nabycia w parafialnym kiosku. Po Mszach św., w kaplicy bł. Ks. Jerzego ministranci rozprowadzają opłatki. Można też je otrzymać w zakrystii lub w kancelarii.
  • Za tydzień rozpoczynamy nasze Rekolekcje Adwentowe (15 – 18. XII), które poprowadzi Ks. Edward Konkol.
  • W najbliższą niedzielę pochodzący z naszej parafii ks. Rafał Markowski odprawi w naszym kościele o godz. 13.00 Mszę św. Prymicyjną. Serdecznie zapraszamy do wspólnego dziękczynienia.
  • W przyszła niedzielę przy kościele kiermasz świąteczny. Dochód z niego przeznaczony będzie na świąteczne paczki dla potrzebujących Józefowian.
  • W sobotę spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania o 930 i 1030
  • Za tydzień w dolnym kościele po Mszy św. o godz. 1130 spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych
  • Schola rozpoczyna próby do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Wszystkich chętnych do włączenia się w scholę by zwiększyć moc, zapraszamy na spotkanie po Mszy św. o 1000 do Sali na plebanii. Kontakt z Agatą Bączkowską.
  • Trwa również w naszym powiecie akcja charytatywna Szlachetna Paczka. Na stronie szlachetnapaczka.pl. można wybrać rodzinę i wspólnie z krewnymi i znajomymi czy osobami z pracy przygotować paczkę. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej.
  • 15 grudnia (sobota) organizujemy wyjazd do Seminarium Duchownego naszej diecezji, na sztukę teatralną, wystawianą przez kleryków trzeciego roku. Wyjazd o godz. 1500 spod kościoła, koszt: 10zł. Zapisy w zakrystii i kancelarii.
  • Dzisiaj od 19:00 do 20:00 Godzina Uwielbienia – Adoracja przed wystawionym Najśw. Sakramentem.