Ogłoszenia duszpasterskie 08.11.2015 r. – 32 Niedziela Zwykła

• Dziś – trzydziesta druga niedziela w ciągu roku i VII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, obchodzony w drugą niedzielę listopada od 2009 roku, oraz zakończenie Tygodnia Modlitw za Zmarłych. Słowo Boże tej niedzieli każe nam patrzeć na bliźnich i ich czyny oczyma Chrystusa, który bezbłędnie ocenia intencje i motywy działania każdego człowieka oraz jego możliwości. Swoimi modlitwami i ofiarami finansowymi pospieszmy w tym roku z pomocą wyznawcom Chrystusa prześladowanym za wiarę w Syrii.
  • Celem kończącego się dziś Tygodnia Modlitw za Zmarłych jest zmobilizowanie nas do pamięci modlitewnej o zmarłych w ciągu całego roku. Wyrazem tej pamięci są między innymi wypominki za zmarłych, zarówno listopadowe, jak i roczne. Jeśli ktoś nie zdążył jeszcze ich zamówić, to może to uczynić dziś lub w najbliższym czasie. Duże znaczenie dla zmarłych ma zamawianie Mszy Świętej w ich intencjach i uczestniczenie w nich w sposób pełny, to znaczy przez przyjęcie Komunii Świętej. Należy też docenić ofiarowanie za zmarłych zyskanych przez nas odpustów i uczynków chrześcijańskiego miłosierdzia.
  • Dzisiaj Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej głoszą słowo Boże i rozprowadzają kalendarze misyjne.
  • Dzisiaj piąty już Piknik Patriotyczny przy naszej parafii. Piknik jest organizowany w ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości. Przy wyjściu z kościoła wiele atrakcji. Ekspozycje Pikniku można oglądać w godzinach 11-15. Po Mszy św. o godz. 13.00 w intencji Ojczyzny, młodzież ze Związku Strzeleckiego poprowadzi apel pamięci wg. ceremoniału wojskowego, złożone zostaną kwiaty pod tablicami pamięci. Serdecznie zapraszamy.
  • Jutro – święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, która jest katedrą biskupa Rzymu czyli papieża. Przy tej okazji pomyślmy o naszym posłuszeństwie nauczaniu papieskiemu i o naszej modlitwie w intencji widzialnej głowy Kościoła.
  • W środę – 97. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości – nasze Narodowe Święto Niepodległości. Wspominając czas miniony trudnego wykuwania niepodległości Polski, trzeba o tym pamiętać również i dzisiaj, chociaż żyjemy już w wolnej i niepodległej Ojczyźnie. I dzisiaj musimy myśleć o odrodzeniu się naszego narodu w wielu różnych wymiarach. Chcemy w tym momencie szczególnie pamiętać o tych, którzy przelewali swoją krew i oddawali życie w obronie Ojczyzny. Niech w tych dniach nie zabraknie nas przy mogiłach żołnierzy z lat 1918-1920 i modlitewnej o nich pamięci. Msze Święte o godzinie 6.30, 7.00, 8.30, 11.00 i 18.00. Główna Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 1100. Zapraszamy na nią wszystkich, zwłaszcza władze samorządowe, poczty sztandarowe, organizacje społeczne. To bardzo ważne, byśmy umieli spotkać się na modlitwie w intencji naszej Ojczyzny – intencji dziękczynnej i błagalnej zarazem.
  • Potem m.in. o godz. 12.45 przed Urzędem Miasta Inscenizacja plenerowa pt. „Ojczyznę Kochać …” przygotowana przez młodzież Gimnazjum nr 1 im. Łączniczek AK.
  • Wieczorem o godz. 18.00 w Sali MOK-u koncert „Żeby Polska była Polską” w wykonaniu Chóru Schola Cantorum Maximilianum z narracją Jarosława Kopaczewskiego.
  • Dzisiaj zapraszamy na godz.19:00 do kościoła na Godzinę Uwielbienia. Przed wystawionym Najświętszym Sakramentem będziemy wspólnie uwielbiać Pana Boga. Adoracja będzie trwała od godz.19:00 do 20:00.
  • Stowarzyszenie Forum Chrześcijańskie dziękuje wszystkim, którzy nabyli znicze rozprowadzane w józefowskich parafiach. Uzyskany dochód pozwoli w listopadzie na pokrycie kosztów zakupu obiadów dla ….. (750) potrzebujących dzieci z józefowskich przedszkoli i szkół. Za co serdecznie dziękujemy.
  • Przypominamy, że w zakrystii lub w kancelarii można zapisać wypominki za zmarłych.
  • W niedzielę za tydzień będziemy gościć ks. Grzegorza Mioduchowskiego, który będzie głosił Słowo Boże i zbierał ofiary na budowę kościoła w Nadmie.
  • Za tydzień w niedzielę 15. 11. O 11:30 Msza św. dla dzieci przygotowujących się do I komunii św., po Mszy spotkanie dla Rodziców.
  • W niedzielę za tydzień (15.11.2015.) w godz. 9:00-14:00 przy naszej parafii odbędzie się kolejny dzień krwiodawstwa. W specjalnym ambulansie pracownicy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Warszawy będą pobierać krew od wszystkich chętnych, zdrowych osób w wieku od 18 do 65 lat, o czym na miejscu zdecyduje lekarz. Wszystkich, którzy pragną podzielić się cząstką siebie serdecznie zapraszamy.
  • Przypominamy, że na cmentarzu są dwa zielone kontenery, przeznaczone na wypalone znicze. Serdecznie prosimy o dbanie o naturalne środowisko i wrzucanie zniczy do tych właśnie pojemników.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 10 XI – św. Leon Wielki, papież i doktor Kościoła, który wytrwale zwalczał błędy w wierze, troszczył się o jedność Kościoła i przyczynił się do obrony Rzymu przed najazdami barbarzyńców w V wieku (wspomnienie obowiązkowe);
  • 11 XI – św. Marcin z Tours, biskup , który zasłynął z gorliwości pasterskiej i praktykowania miłosierdzia chrześcijańskiego, zmarły w IV wieku, wkrótce został zaliczony do grona świętych jako pierwszy spośród tych, którzy nie byli męczennikami (wspomnienie obowiązkowe);
  • 12 XI – św. Jozafat Kuncewicz, biskup i męczennik, który swoją gorliwą pracę misyjną przypłacił śmiercią męczeńską w Witebsku 12 XI 1623 roku (wspomnienie obowiązkowe);
  • 13 XI – święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn, benedyktyni eremici, którzy ponieśli śmierć męczeńską za wiarę w Międzyrzeczu w nocy z 10 na 11 XI 1003 roku (wspomnienie obowiązkowe).