Ogłoszenia duszpasterskie 08.10.2023 r. – 27 Niedziela Zwykła

 • Dzisiaj przeżywamy w naszej parafii doroczny (XXIII już) Dzień Papieski, który na trwałe wpisał się w kalendarz nie tylko Kościoła w Polsce, ale i w kalendarz ważnych rocznic i obchodów w naszej Ojczyźnie. Tego dnia swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu św. Jana Pawła II. Głównym celem Fundacji jest promowanie nauczania papieża Polaka i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury; między innymi fundowane są stypendia dla uzdolnionej młodzieży, pochodzącej z ubogich rodzin. Przy wyjściu z kościoła można złożyć do specjalnie przygotowanych skarbonek ofiarę na ten szczytny cel. Bóg zapłać!
 • Dzisiaj po Mszy Świętej o godzinie 11:30 w dolnym kościele Spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

 • Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Różaniec towarzyszy nam w chwilach radości i doświadczenia. Rozważając tajemnice z życia Pana Jezusa i Maryi, w różańcowe dziesiątki wplatamy nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, narodu, Kościoła, całej ludzkości. W ten sposób prosta modlitwa różańcowa pulsuje naszym życiem. Jakże wielka jest dziś potrzeba modlitwy o pokój na świecie i w intencji zagrożonej rodziny. Spróbujmy na nowo odkryć różaniec we wspólnocie parafialnej i w zaciszu domowego Kościoła. Na nabożeństwo październikowe gromadzimy się w naszym kościele codziennie o godz. 17.15.
 • Pamiętajmy i przypominajmy innym, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi Kościół może nas obdarzyć. Przypominam, że w niedziele i środy odmawiamy tajemnice chwalebne, w poniedziałki i soboty tajemnice radosne, we wtorki i piątki – bolesne, a w czwartki – tajemnice światła.
 • We wtorek, 10 października, rozpoczniemy Nowennę przed przypadającym 19 października liturgicznym wspomnieniem bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Będzie ona zawsze połączona z nabożeństwami różańcowymi.
 • W piątek, w 13. dzień miesiąca, po Nabożeństwie Różańcowym o godz. 17.15 ostatnia w tym roku procesja fatimska wokół kościoła. Potem nieco opóźniona Msza św. wieczorna.
 • W sobotę, 14 października, będziemy pamiętali o nauczycielach i wychowawcach, którzy obchodzą swoje doroczne święto. To ich dzień – Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy ich naszą życzliwością, a przede wszystkim płynącą z serca gorącą modlitwą. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18.00 w intencji nauczycieli, wychowawców, katechetów i wszystkich pracowników oświaty z naszej parafii.
 • Ksiądz Maciej zaprasza chłopców, którzy chcieliby służyć przy ołtarzu jako ministranci na zbiórki, które odbywają się w soboty o godz. 9:30.
 • Naszym pragnieniem jest, aby po wakacjach wznowiła działalność Schola Dziecięca. Próby odbywają się w niedziele o 11.30 (przed Mszą św.) w salce na plebanii. Zapraszamy serdecznie dzieci oraz mądrych rodziców, którzy pragną by ich dzieci włączyły się w niedzielną liturgię.
 • W niedzielę za tydzień po Mszy św. o 11:30 spotkanie kandydatów do bierzmowania, którzy rozpoczęli swoje przygotowania w ubiegłym roku. Za dwa tygodnie, 22 października, będzie spotkanie nowej grupy.
 • Przypominamy, że po wakacjach rozpoczęła działalność nasza kawiarenka parafialna. Zapraszamy w niedziele po Mszach Świętych o godz. 10:00 i 11:30 do Domu Św. Józefa. Oprócz kawy i herbaty są również ciasta i lody. Dziś dochód ze sprzedaży ciasta jest wsparciem dla harcerzy.
 • Za tydzień nasi ministranci przygotowują słodką niespodziankę w postaci kremówek. Dochód będzie wsparciem funduszu ministranckiego i będzie przeznaczony na zakup nowych strojów liturgicznych.
 • Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Jasnogórskiej Pani.