Ogłoszenia duszpasterskie 08.10.2017 r. – 27 Niedziela Zwykła

  • Ofiary zbierane dzisiaj na tacę są przeznaczone na Dom św. Siostry Faustyny w Ostrówku.
  • Dzisiaj po Mszy św. o 11:30 spotkanie dla młodszej grupy młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
  • Dzisiaj przeżywamy doroczny (XVII już) Dzień Papieski, który na trwałe wpisał się w kalendarz nie tylko Kościoła w Polsce, ale i w kalendarz ważnych rocznic i obchodów w naszej Ojczyźnie. Tego dnia swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu św. Jana Pawła II. Głównym celem Fundacji jest promowanie nauczania papieża Polaka i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury; między innymi fundowane są stypendia dla uzdolnionej młodzieży, pochodzącej z ubogich rodzin. Przy wyjściu z kościoła można złożyć do specjalnie przygotowanych skarbonek ofiarę na ten szczytny cel. Bóg zapłać!
  • Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Na nabożeństwo październikowe gromadzimy się w naszym kościele codziennie o godz. 17.15. W czwartki Różaniec prowadzą dzieci – Wszystkich parafian serdecznie zapraszamy!
  • We wtorek, 10 października, rozpoczniemy Nowennę przed przypadającym 19 października liturgicznym wspomnieniem bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Będzie ona zawsze połączona z nabożeństwami różańcowymi.
  • W sobotę, 14 października, będziemy pamiętali o nauczycielach i wychowawcach, którzy obchodzą swoje doroczne święto. To ich dzień – Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy ich naszą życzliwością, a przede wszystkim płynącą z serca gorącą modlitwą. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18.00 w intencji nauczycieli, wychowawców, katechetów i wszystkich pracowników oświaty z naszej parafii.
  • W niedzielę za tydzień Niedziela Chleba.
  • Spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych odbędzie się za tydzień, 15 października, po Mszy św. o godz. 11:30

 

W tym tygodniu patronują nam:

  • 9 X – bł. Wincenty Kadłubek (1160-1223), biskup krakowski, uczestnik Soboru Laterańskiego IV; dziełem jego życia są „Kroniki polskie”, w których zebrał wszystkie podania i mity o początkach Polski; jest uznawany za naszego pierwszego historyka (wspomnienie obowiązkowe);
  • 13 X – bł. Honorat Koźmiński (1829-1916), prezbiter, kapucyn, który powołał do życia wiele bezhabitowych zgromadzeń zakonnych, przeważnie żeńskich (wspomnienie obowiązkowe).