Ogłoszenia duszpasterskie 08.09.2013r. – 23 Niedziela Zwykła

• Także wrzesień, podobnie jak sierpień, przemierzamy z Maryją. Dzisiejsza niedziela przesłania jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Polecając Bożej opatrzności, za przyczyną i wstawiennictwem Matki Bożej, przyszłoroczne plony pamiętajmy, że i my jesteśmy „uprawną rolą”, na którą pada ziarno słowa Bożego. Jaki ono więc wydaje w moim życiu owoc – oto pytanie, jakie w kontekście tego święta warto sobie samemu postawić.
  • Rozpoczął się rok szkolny i katechetyczny. Zainteresujmy się, czy nasze dzieci i młodzież sumiennie korzystają z katechizacji szkolnej oraz czy wyspowiadały się rozpoczynając nowy rok nauki. Błogosławieństwo tornistrów i przyborów szkolnych dla dzieci kl. I dzisiaj podczas Mszy św. o 11:30.
  • Ofiary zbierane dzisiaj na tacę są przeznaczone na Seminarium Duchowne naszej Diecezji.
  • W piątek, 13 września, po Mszy św. o godz. 1800 Nabożeństwo Fatimskie – Różaniec i procesja.
  • Natomiast w sobotę, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela. Jednak po nim było zmartwychwstanie i wniebowstąpienie! Krzyż jest więc także znakiem naszej nadziei. Pamiętajmy też, że Chrystusowym Krzyżem staje się ołtarz w naszej świątyni i we wszystkich kościołach na całym świecie. Na nim podczas Eucharystii Chrystus ponawia swoją Paschalną Ofiarę „za życie świata”. Nasza Ojczyzna i jej dzieje znaczone są krzyżami. Zachowujmy je w szacunku i dbałości nie tylko przy okazji święta Podwyższenia Krzyża.
  • W przyszłą niedzielę będzie obchodzony Dzień Środków Społecznego Przekazu.
  • Zbiórka lektorów i ministrantów odbędzie się w sobotę, 14 września o godz. 10:00. Zapraszamy zwłaszcza kandydatów na ministrantów (od 2 klasy szkoły podstawowej).
  • 14 września, w sobotę, o godz.16:00 zapraszamy na Mszę św. która rozpocznie nowy rok pracy Skautów Europy.
  • Zapraszamy do śpiewania w naszym chórze parafialnym. Próby  odbywają się w każdy poniedziałek o godzinie 19.00 w salce na plebanii.
  • Nauki przedmałżeńskie w naszej parafii rozpoczną się 24 września (wtorek) o godz. 19:30, w sali na plebanii.
  • Przypominamy, że w naszej parafii prowadzone są konsultacje z panią psycholog w zakresie: kryzysów małżeńskich i rodzinnych, konfliktów i kryzysów w relacjach z innymi, oraz innych problemów i trudności. Zapraszamy małżeństwa i osoby indywidualne. Poradnia czynna jest w każdy wtorek od 19:00 do 20:00. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej naszej parafii. Również można bezpłatnie uzyskać poradę prawną w każdą środę od 19:00 do 20:00.
  • 21 września, w sobotę, spotkanie dla kandydatów do bierzmowania: klasy III gimnazjum o godz.9:30, a klasy I liceum o godz.10:00.
  • W sklepiku do nabycia wrześniowe numery Małego Gościa Niedzielnego i Anioła Stróża.