Ogłoszenia duszpasterskie 08.03.2015 r. – 3 Niedziela Wielkiego Postu

• Rozpoczynamy dzisiaj nasze parafialne Rekolekcje Wielkopostne, które potrwają do 11 marca. Poprowadzi je Ojciec Romuald Kszuk ze Zgromadzenia Ojców Szensztackich. Nauki rekolekcyjne dzisiaj na wszystkich Mszach św.: W poniedziałek, wtorek i środę Msze św. z naukami dla dorosłych: o godz. 6.30, 8.30, 13.00, 18.00 i 20.00. Wtorek jest dniem spowiedzi – wtedy będą zaproszeni księża i starajmy się to wykorzystać. Również we wtorek na godz. 13.00 zapraszamy chorych (możliwość przyjęcia sakramentu chorych), a od godz. 14.30 we wtorek chcemy udać się do chorych, których nie można przywieźć do kościoła.Adresy tych chorych prosimy zapisywać w zakrystii lub w kancelarii. W tym samym czasie odbędą się również rekolekcje dla szkoły podstawowej według programu wywieszonego na tablicy ogłoszeń.
  • Kancelaria w dniach rekolekcji będzie nieczynna. W sprawach pilnych trzeba zgłaszać się do księdza w zakrystii.
  • W ramach Miesiąca dla Życia organizowanego przez grupę ojców naszej parafii zapraszamy na wystawę „Jan Paweł II w obronie życia człowieka”, do obejrzenia od ul. 3 Maja.
  • Aby wspomagać duchową walkę o przemianę naszego życia, w okresie Wielkiego Postu możemy uczestniczyć w nabożeństwach: Drogi Krzyżowej (w piątek) o godz. 17.00 i 19.00, w niedziele zaś Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i procesją o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy!
  • W piątek (13 marca) przypada 2. Rocznica wyboru papieża Franciszka. Pamiętajmy o tym w naszych modlitwach.
  • Zbliża się Uroczystość św. Józefa – patrona naszego miasta, patrona naszych trudnych czasów: wzrastającego bezrobocia oraz braku miłości i poświęcenia w życiu rodzinnym i społecznym. We wtorek 10 marca rozpoczniemy Nowennę przed tą Uroczystością. Będziemy ją odprawiać do 19 marca codziennie po Mszy św. wieczornej.
  • Dziś po Mszy o 1130 w salce na plebanii spotkanie dla przystępujących w tym roku do sakramentu bierzmowania, a o godz. 1400 w dolnym kościele spotkanie dla uczestników pielgrzymki do Włoch.
  • Za tydzień w niedzielę po Mszy o 1130 potkanie dla rodziców dzieci komunijnych, zaś w salce na plebanii po Mszy o 1300 spotkanie dla wyjeżdżających na pielgrzymkę do Ziemi Świętej.
  • Zapraszamy na spotkania grupy modlitewnej św. o. Pio we wtorki po Mszy św. wieczornej.
  • W niedzielę za tydzień Otwockie Towarzystwo Opieki Paliatywnej organizuje przed kościołem akcję: Pola Nadziei. Będzie też okazja do wsparcia materialnego tego szlachetnego dzieła.
  • Przypominamy o możliwości odpisu 1% podatku na cele społeczne. Warto samemu zdecydować na co idą nasze pieniądze. Proponujemy inicjatywy lokalne, aby fundusze pozostały w Józefowie: Letni obóz na Mazurach „Tygrysy” – organizowany przez Ks. Tomasza – naszego wikariusza lub Forum Chrześcijańskie prowadzące świetlicę w naszej plebanii lub Caritas naszej Diecezji, prowadzącą m.in. Stację opieki paliatywnej przy naszej parafii.