Ogłoszenia duszpasterskie 07.12.2014 r. – 2 Niedziela Adwentu

• Dziś, w drugą niedzielę Adwentu, obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem na Wschodzie. W ramach osobistego przygotowania się do spotkania ze Zbawicielem w święta Bożego Narodzenia i w dniu Jego powtórnego przyjścia na ziemię starajmy się wspierać modlitwą i ofiarą materialną naszych braci w wierze żyjących na Wschodzie.
  • Ofiary zbierane dzisiaj na tacę są przeznaczone na Seminarium Duchowne naszej Diecezji. Po Mszach św., przy wyjściu z kościoła są zbierane ofiary do puszek na Pomoc Kościołowi na Wschodzie.
  • Dzisiaj o godz. 19.00 w dolnym kościele, zapraszamy na film o św. Joannie Beretta Mola, niezwykłej kobiecie, która oddała swoje życie, by jej córka mogła się narodzić. Film ten pokazuje wartość i świętość życia jako wspaniałego daru Bożego. Po filmie zapraszamy na krótką konferencję ks. Pawła wraz z wprowadzeniem do adopcji duchowej dziecka poczętego oraz krótką prelekcję Agnieszki Nowakowskiej nt. „Psychologicznych skutków syndromu poaborcyjnego.”
  • Jutro przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Ponieważ nie jest to dzień wolny od pracy, msze św. będą odprawiane wg porządku codziennego. Zapraszamy dodatkowo jutro do kościoła na godz. 12.00- na Godzinę Łaski.
  • Roraty od poniedziałku do soboty o godz. 630 rano. Zapraszamy z lampionami (również dorośli); pomóżmy dzieciom wziąć udział w Roratach.
  • Na 100 –lecie parafii w 2019 r. pragniemy przygotować okolicznościowe wydawnictwo – pracę zbiorową o historii i czasach nam współczesnych Józefowa i parafii. Trzeba opisać tak wiele, dotrzeć do dokumentów, zdjęć, porozmawiać z uczestnikami wydarzeń itp. Wszystkich, którzy chcieliby pomóc w tym wielkim przedsięwzięciu zapraszamy na spotkanie redakcyjne w najbliższą środę o godz. 19.00 na plebanii. Serdecznie zapraszamy do współpracy.
  • Za tydzień rozpoczynamy nasze Rekolekcje Adwentowe (15 – 18. XII), które poprowadzi Ojciec Romuald Kszuk ze Zgromadzenia Ojców Szensztackich.
  • W związku z małą ilością zgłoszeń nie będzie wspólnego wyjazdu na sztukę do seminarium.
  • Jak co roku, SFCh z Grupą Charytatywną przygotowuje paczki świąteczne dla potrzebujących rodzin z naszego miasta. Na ten cel organizowany będzie kiermasz przedświąteczny 21 grudnia, oraz zbiórka do puszek przed kościołem 14 grudnia. Serdecznie dziękujemy za wsparcie udzielane naszym mieszkańcom potrzebującym pomocy.
  • W sklepiku do nabycia świece CARITAS. Dochód ze świec jak zawsze przeznaczony jest na wsparcie  akcji „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”, najnowsze numery Anioła Stróża i Głosu Ojca Pio oraz płyta z kolędami w wykonaniu józefowskiego chóru Schola Cantorum Maksymilianum.
  • Również do nabycia kalendarze ścienne, z których dochód jest przeznaczony na Seminarium Duchowne naszej diecezji.
  • Opłatki można otrzymać w zakrystii lub w kancelarii. Po Mszach św., również w kaplicy bł. Ks. Jerzego, ministranci rozprowadzają opłatki.
  • Jak już ogłaszaliśmy: w przyszłym roku proponujemy pielgrzymkę do Włoch (informacje u ks. Pawła) i do Ziemi Świętej (informacje u ks. Tomasza). Program i szczegóły na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej.
  • Urząd Miasta Józefowa oraz Krajowa Agencja Poszanowania Energii S.A. zapraszają na Spotkania Informacyjno-Promocyjne Programu Prosument, pt. „Prosument – Dofinansowanie Mikroinstalacji Odnawialnych Źródeł Energii”. Dotyczy to m.in. tzw. PANELI SŁONECZNYCH. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

W tym tygodniu patronuje nam:

• 13 XII – św. Łucja, dziewica i męczennica, która oddała życie w obronie wiary około 304 roku w Syrakuzach na Sycylii, patronka ociemniałych (wspomnienie obowiązkowe);