Ogłoszenia duszpasterskie 07.09.2014. – 23 niedziela zwykła

• Dzisiaj I Niedziela miesiąca, więc po Sumie Adoracja Najśw. Sakramentu i spotkanie Kół Żywego Różańca, a o g. 17.00 w salce na plebanii katecheza przedchrzcielna.
  • Dziękujemy wszystkim za udział w Sumie Odpustowej, a potem w Festynie Rodzinnym. Jesteśmy wdzięczni Bogu, że mogliśmy po Sumie i procesji spotkać się na wspólnym świętowaniu. Bóg zapłać wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie tego dzieła. Dziękujemy naszemu chórowi parafialnemu za udział w Odpuście. Dziękujemy gminnym władzom samorządowym za ufundowanie występów na scenie oraz p. Ryszardowi Nowaczewskiego za przygotowanie i poprowadzenie. Dziękujemy członkom Stowarzyszenia Forum Chrześcijańskie za przygotowanie poczęstunku, paniom wypiekającym ciasta oraz Strażakom za grochówkę. Poza tym jakże wielu ludzi dobrej woli włączyło się przygotowanie festynu i zabaw. Nie da się ich wszystkich wymienić, ale przecież widzieliśmy ich pracę i zaangażowanie. Bóg zapłać!
  • Do puszek przy posiłku i loterii zebrano kwotę wystarczającą na ufundowanie ponad 500 obiadów dla potrzebujących dzieci. Kwotę tę przekazano zgodnie z przeznaczeniem.
  • Przypominamy, że w naszym kościele codziennie są odprawiane Msze św. o godz. 6.30, 7.00, 8.30 i 18.00. We wtorki i w czwartki o godz. 6.15 (w dolnym kościele – w rycie przedsoborowym). W niedzielę zaś Msze św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 12.45 (w dolnym kościele – w rycie przedsoborowym), 13.00, 18.00 i 20.00. Wracamy też do Adoracji Najśw. Sakramentu w poniedziałek, wtorek i środę w godz. 9.00 – 9.30, w piątek w godz. 17.30 – 18.00.
  • W najbliższy poniedziałek, 8 września, celebrujemy jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny, zwane popularnie w Polsce świętem „Matki Bożej Siewnej”, gdyż dopiero po tym święcie obsiewano pola, mieszając ziarno przeznaczone do siewu z tym wyłuskanym z kłosów poświęconych w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny 15 sierpnia. Także w piątek, 12 września, w liturgii wspominamy Jej Najświętsze Imię. Wspomnienie to możemy określić jako „imieniny” Matki Bożej. Ma ono nam przypomnieć o wszystkich łaskach, jakie otrzymujemy od Boga, wzywając wstawiennictwa Tej najlepszej z matek i posługując się Jej imieniem.
  • Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 11.30 poświęcenie tornistrów, zeszytów i przyborów szkolnych. Za nami pierwszy tydzień zajęć szkolnych. Starajmy się zwracać uwagę na to, czym zajmują się nasze dzieci, jakie są ich postępy w nauce, już od początku roku poświęcając im czas, razem z nimi odkrywając to, o czym się uczą. Nie wystarczy wysyłać dzieci na coraz to nowe zajęcia dodatkowe, one potrzebują przede wszystkim naszego zainteresowania i przykładu, zwłaszcza w tym, co dotyczy rzetelności w wypełnianiu powierzonych nam zadań.
  • Zbiórka lektorów i ministrantów odbędzie się w sobotę, 13 września o godz. 10:00. Zapraszamy zwłaszcza kandydatów na ministrantów (od 2 klasy szkoły podstawowej).
  • W sobotę przypada 13 dzień miesiąca; zapraszamy na Mszę św. wieczorną o godz. 1800, a po niej Nabożeństwo Fatimskie – Różaniec i procesję.
  • W przyszłą niedzielę, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Pamiętajmy, że krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela. Jednak po nim było zmartwychwstanie i wniebowstąpienie! Krzyż jest więc także znakiem naszej nadziei.
  • Dzisiaj zbiórka do puszek na Katolicki Ośrodek Adopcyjny.
  • Ofiary zbierane na tacę za tydzień będą przeznaczone na Seminarium Duchowne naszej Diecezji.
  • 13 września br. w godz. 9.00 do 13.00 w przychodni Miejskiej w Józefowie, ul. M. C. Skłodowskiej odbędzie się II „biała sobota”, tym razem poświęcona profilaktyce urologicznej i okulistycznej. Również rozpoczęto już szczepienia profilaktyczne przeciwko grypie. Więcej na tablicach ogłoszeń.
  • Jezuici z Falenicy serdecznie zapraszają, w nowym roku szkolnym, na comiesięczne wykłady Akademii Biblijnej. Pierwsze spotkanie odbędzie się w niedzielę 14 września, o godzinie 16:30. Więcej informacji na plakatach lub na stronie: www.akademiabiblina.pl;