Ogłoszenia duszpasterskie 07.06.2020 r. – Ur. Najśw. Trójcy

  • Jak zwykle w 1 niedzielę czerwca przeżywamy Dzień Dziękczynienia i w związku z tym w całej Polsce przy kościołach trwa zbiórka do puszek na świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.
  • Jutro grupa starsza przygotowująca się do bierzmowania. podczas Mszy św. o godz. 19.00, przystąpi do tego sakramentu. Udzieli go biskup Romuald – ordynariusz naszej diecezji. W związku z ograniczeniami związanymi z Covid-19, ogłoszeni to dotyczy wyłącznie osób zainteresowanych.
  • Natomiast już dzisiaj zapraszamy w poniedziałek 15 czerwca na Mszę św. o godz. 19.00, kiedy to bp Romuald poświęci ufundowane kapliczki, ścieżki różańcowe oraz organy.
  • W najbliższy czwartek, 11 czerwca, w liturgii będziemy celebrowali uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. W związku z obowiązującymi wciąż ograniczeniami, w tym roku nie będzie Procesji ulicami miasta. Jednak przed południem po Mszach św. o godz. 7.00, 8,30, 10.00 i 11.30 będzie wystawienie Najśw. Sakramentu, liturgia jak przy kolejnym ołtarzu Bożego Ciała i procesja wewnątrz świątyni. W ten sposób każdy będzie mógł, pozostając na swoim miejscu, czy to wewnątrz kościoła czy na zewnątrz, bezpiecznie uczestniczyć w procesji. Również pomiędzy mszami będzie możliwość adoracji prywatnej Najśw. Sakramentu. Ponieważ nie wyruszamy z procesją w miasto, w tym roku będzie również odprawiona Msza św. o godz. 13.00 za parafian.

  • W Oktawie Bożego Ciała, 12 – 18 czerwca, Msza św. wieczorna o godz. 18.00 będzie połączona z Nieszporami o Najśw. Sakramencie. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału.
  • Wczoraj diakon Olgierd Filipowicz, który w ostatnich czasie odbywał praktykę duszpasterską w naszej parafii, przyjął święcenia kapłańskie. W niedzielę za tydzień o godz. 13.00 odprawi u nas Mszę św. Prymicyjną. Serdecznie zapraszamy.
  • W niedzielę za tydzień po Mszach św. zbiórka do puszek na stypendia naukowe dla księży studiujących za granicą.
  • Już teraz informujemy, że 19 czerwca, w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, ks. Mateusz po Mszy Św. o godz. 8:30 uda się z posługą sakramentalną do chorych z naszej parafii. Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii, kancelarii parafialnej albo bezpośrednio u ks. Mateusza.