Ogłoszenia duszpasterskie 07.02.2016 r. – 5 Niedziela Zwykła

• W tę ostatnią karnawałową niedzielę słyszymy w Ewangelii słowa o cudownym połowie ryb
    i powołaniu Szymona. Są one wezwaniem dla nas, gdyż Pan Jezus i nas powołuje, byśmy stawali się rybakami ludzi – tymi, którzy innych przyprowadzą do Chrystusa i Kościoła. Rozpoczynający się w środę 49. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu oraz czas Wielkiego Postu, niech zaowocują dobrymi postanowieniami i ich wierną realizacją. To już ostatnie dni karnawału. Przeżyjmy je w duchu chrześcijańskiej radości.
  • W najbliższą środę przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca czterdziestodniowy okres przygotowania paschalnego – okres Wielkiego Postu. Msze Święte z posypaniem naszych głów popiołem na znak pokuty odprawimy o godz. 6:30, 7:00, 8:30, 11:00, 17:00, 18:00 i 20:00. Piętnaście minut przed Mszą Świętą wieczorną o godz. 18.00 – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Ofiary na tacę w Środę Popielcową są przeznaczona na cele charytatywne Kościoła.
  • Środa Popielcowa to dzień postu ścisłego obowiązującego wiernych między 18. a rozpoczęciem 60. roku życia (post polega na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych oraz na spożyciu jednego posiłku do syta oraz dwóch skromnych posiłków w ciągu dnia). Osoby starsze i nieco młodsze (które ukończyły 14 lat) są zobowiązane tego dnia do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
  • Ponadto do postu ścisłego jesteśmy zobowiązani również w Wielki Piątek. Przypominamy także, że we wszystkie piątki roku obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Uzasadniona niemożliwość zachowania wstrzemięźliwości w piątek domaga się od chrześcijanina podjęcia innych forma pokuty.
  • Pamiętajmy, że rozpoczynający się okres wielkopostny to tzw. czas zakazany, okres pokutny
    w Kościele. Powstrzymajmy się więc od hucznych zabaw, tańców i dyskotek. Zachęcamy do podjęcia praktyk pokutnych w tym świętym czasie. W środę popielcową rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o ducha pokuty w Kościele.
  • W czwartek, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes i Światowy Dzień Chorego. Mamy więc szczególną okazję do pogłębienia wrażliwości, refleksji i czynnego działania wobec cierpiących i chorych, osamotnionych; dla tych, których mamy blisko siebie, i dla tych, których nie znamy. Świat potrzebuje wielu dobrych Samarytan. Serdecznie prosimy o pomoc wszystkim chorym, niepełnosprawnym, seniorom w dotarciu do naszej świątyni. Msze św. w tym dniu o godz. 6,30, 7,00, 8,30 i 18,00.
  • W związku z Dniem Chorego ks. arcybiskup Henryk Hoser SAC zarządził w najbliższą niedzielę (14 lutego) zbiórkę do puszek Caritas na leczenie i rehabilitację chorych dzieci.
  • Ofiary zbierane na tacę w przyszłą niedzielę (druga niedziela miesiąca) są przeznaczone na dokończenie budowy Domu św. Józefa.
  • Rozpoczynamy wiosenny kurs przedmałżeński dla narzeczonych. Spotkania rozpoczynają się 17 lutego we środę o godz. 19.30 w salce na plebanii.
  • W piątki Wielkiego Postu – Droga Krzyżowa: o godzinie 17.00 i 19.00, za w niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.00 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Gorąco zachęcamy parafian do licznego udziału w drodze krzyżowej i Gorzkich Żalach oraz zyskiwania przywiązanego do nich odpustu zupełnego.
  • Trwają ferie zimowe. Do 12 lutego od g. 9.00 do 16.00 Stowarzyszenie Forum Chrześcijańskie zaprasza dzieci w wieku szkolnym do świetlicy działającej przy naszej parafii. Dzieci otrzymają fachową opiekę pedagogów; będą miały zapewnione wiele atrakcji takich jak: zajęcia komputerowe, plastyczne, wyjazd do kina, na wystawę klocków Lego itp. Wszyscy otrzymają drugie śniadanie. Zajęcia są bezpłatne! Zapraszamy!
  • Dziękujemy wszystkim, którzy w ubiegłym roku przekazali 1% podatku dochodowego na Obóz Tygrysy. Zachęcamy, aby to uczynić również w tym roku. Nr KRS i potrzebne dane są na tablicy ogłoszeń.