Ogłoszenia duszpasterskie 07.01.2018 r. – Niedziela Chrztu Pańskiego

  • Dzisiejszą Niedzielą Chrztu Pańskiego kończy się liturgiczny obchód Bożego Narodzenia. Zgodnie z wielowiekową tradycją czas świątecznych dekoracji i śpiewania kolęd przedłużamy do święta Ofiarowania Pańskiego, 2 lutego.
  • Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 spotkanie dla rodziców i dzieci pierwszokomunijnych, a po Mszy św. o godz. 13.00 Opłatkowe spotkanie wszystkich Kół Żywego Różańca.
  • Dzisiaj o godz. 15.00 w Szkole Podstawowej nr 3 w Józefowie (dawne gimnazjum) odbędzie się noworoczny koncert charytatywny dedykowany podopiecznym Interwencyjnego Ośrodka Preadopcyjnego w Otwocku. Więcej na plakatach, serdecznie zapraszamy.
  • W najbliższą środę (10 stycznia) po Mszy św. wieczornej spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
  • Za tydzień Niedziela Chleba.
  • Jest też możliwość włączenia się jako Parafia w projekt Caritas Polska „Rodzina Rodzinie”. Zostaną nam przydzielone do comiesięcznego wsparcia przez 6 miesięcy konkretne rodziny z Syrii. Zbiórka funduszy na comiesięczne utrzymanie tych rodzin będzie się odbywać raz w miesiącu. Pierwsza – za tydzień po Mszach świętych.
  • Stowarzyszenie Forum Chrześcijańskie oraz Parafialny Zespół Caritas składają serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy wsparli akcję zakupu paczek świątecznych dla potrzebujących rodzin z Józefowa. Udało się obdarować 113 rodziny paczkami żywnościowymi. Uzyskane środki wystarczą również na opłacenie około 1000 obiadów dla potrzebujących dzieci z józefowskich szkół.
  • W imieniu ks. prał. Mirosława Mikulskiego – współorganizatora kolejnego Międzynarodowego Turnieju Tenisa Stołowego, pragniemy podziękować rodzinom naszej parafii, które w okresie poświątecznym przyjęły na nocleg dzieci, młodzież i opiekunów z Litwy Białorusi i Polski.
  • Trwa doroczna wizyta duszpasterska. Początek wizyty: pon.-pt. od g. 16.00, w soboty od g. 10.00. Kancelaria w miesiącach: grudzień i styczeń (ze względu na kolędę) jest czynna od poniedziałku do soboty tylko przed południem w godz. 9.00-10.45.

 

Oto program wizyty duszpasterskiej w najbliższym czasie:

08.01. Poniedziałek (4)  Długa, Krucza, Ślusarskiego (3)

09.01. Wtorek (5)      Piaskowa bez bloków (4)

10.01. Środa (4)         Ogrodowa (3) z blokami

11.01. Czwartek (5)  Powstańców W-wy i Żytnia (5)

12.01. Piątek (5)        Polna bez bloków, św. Józefa i blok Polna 9a (5)

13.01. Sobota (5)      Botaniczna, Wodna, Skośna, Skrajna, Zaciszna, Boczna, Walentego, Rodziewiczówny, Orzeszkowej, Dziekońska, Noakowskiego, Małkowskiego, Budziszewskiej, Łąkowa, Drogowców, Aleja Przyszłości, Telimeny, Muzyczna (2) Kościuszki (1) Brzozowa (1)