Ogłoszenia duszpasterskie 06.12.2015 r. – 2 Niedziela Adwentu

• Dziś, w drugą niedzielę Adwentu, obchodzimy Dzień Solidarności, modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, połączony ze zbiórką, po mszach św. przed kościołem, ofiar do puszek na ten cel.
  • Ofiary zbierane dzisiaj na tacę są przeznaczone na Seminarium Duchowne naszej Diecezji.
  • Dzisiaj I niedziela miesiąca, więc po Mszy św. o godz. 1300 adoracja Najśw. Sakramentu i spotkanie Kół Żywego Różańca, a o godz. 1700 w salce na plebani spotkanie dla rodziców i rodziców chrzestnych przed chrztem dzieci.
  • Roraty od poniedziałku do soboty o godz. 630 rano. Zapraszamy z lampionami (również dorośli); pomóżmy dzieciom wziąć udział w Roratach.
  • W najbliższy wtorek 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Ponieważ nie jest to dzień wolny od pracy, msze św. będą odprawiane wg porządku codziennego: 630, 830 i 1800 . W tym dniu zapraszamy dodatkowo do kościoła na godz. 12.00 – na Godzinę Łaski.
  • W niedzielę za tydzień, 13 grudnia, rozpoczniemy Adwentowe Rekolekcje Parafialne, które w tym roku prowadzą Ojcowie Misjonarze Św. Rodziny ze Świdra. Nauki rekolekcyjne na wszystkich Mszach św.
  • Jak co roku, SFCh z Grupą Charytatywną przygotowuje paczki świąteczne dla potrzebujących rodzin z naszego miasta. Na ten cel organizowany będzie kiermasz przedświąteczny 20 grudnia oraz zbiórka do puszek przed kościołem za tydzień 13 grudnia. Serdecznie dziękujemy za wsparcie udzielane naszym mieszkańcom potrzebującym pomocy.
  • Opłatki można otrzymać w zakrystii lub w kancelarii. Po Mszach św., również w kaplicy bł. Ks. Jerzego, ministranci rozprowadzają opłatki.
  • W trzecią niedzielę Adwentu (13 grudnia) rozpoczynamy w parafii obchody Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. W związku z tym zapraszamy na pielgrzymkę objazdową do miejsc świętych we Włoszech z pobytem w Rzymie. Wyjazd z parafii na 9 dni, od 30.04 do 08.05.2016 r. W bogatym programie: Msza św. przy grobie św. Jana Pawła II, nawiedzenie bazylik rzymskich z przejściem przez Drzwi Święte i uzyskanie jubileuszowego. Szczegółowy program  na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej parafii. Zapisy i wpisowe u ks. Pawła.
  • W niedzielę, 27 grudnia, w Święto Świętej Rodziny, będziemy celebrować Jubileusze Małżeńskie. Podczas Mszy św. o godz. 1300 chcemy zorganizować uroczyste odnowienie przysięgi małżeńskiej par, które w tym roku kalendarzowym obchodziły, bądź będą obchodzić jubileusz 60-lecia, 50-lecia i 25-lecia ślubu. Prosimy o zgłaszanie (w zakrystii lub w kancelarii) swojego udziału w tej pięknej uroczystości.
  • W sklepiku do nabycia świece CARITAS, płyty z kolędami, komplety kolędowe, kropidła oraz grudniowy Anioł Stróż.
  • Trwa doroczna Wizyta Duszpasterska. Początek wizyty: pon.-pt. od g. 1600, w soboty od g. 1000. W związku z tym kancelaria w grudniu i styczniu jest czynna od poniedziałku do piątku tylko przed południem w godz. 900-1045, a w sobotę tylko po południu w godz. 1600-1745.

Dziękujemy tym rodzinom, które przyjęły nas w minionym tygodniu, a oto program wizyty duszpasterskiej w najbliższym czasie (w nawiasie podano ilu księży):

7.12.   Poniedziałek (4)         Piaskowa bez bloków (4)

8.12.   Wtorek (4)      Polna bez bloków, Św. Józefa i blok Polna 9a (4)

9.12.   Środa (4)         Górna z blokami, Spokojna (2) Ks. Piotra Skargi (1) Szkolna, Skorupki (1)

10.12.  Czwartek (5) Puszkina, Samorządowa – cała (za cmentarzem też) (2)

Armii Krajowej (2) Reja z blokami (1)

11.12. Piątek (5)        Zielona z blokami (3) Wawerska bloki 1, 1a, 1b, 17a, 17b, Werbeny (2)

12.12. Sobota (5)       Zawiszy z blokami (4) Iglasta,  Rozkoszna (1)

17.12. Czwartek (5) Wiosenna, Wesoła, Staszica z blokiem, Błękitna bez bloków (2) Wiślana,

Korczaka (2) Zaułek, Cicha (1)

18.12. Piątek (5)        Powstańców Warszawy, Żytnia (4) Wspólna (1)

19.12. Sobota (5)       Sienkiewicza, Szeroka (4) Brzozowa (1)